2 způsoby, jak posílit imunitní systém

Imunitní systém je obranným štítem našeho organismu. Je to složitý mechanismus, který nás chrání proti působení virů, bakterií, toxinů a jiných nebezpečných látek. Prioritou každého z nás by proto mělo být: udržovat systém maximálně účinný.

cvičení
ilustrační foto: pixabay.com – lineisen55; článek vznikl ve spolupráci s Orling.cz

Představujeme vám proto hned dva způsoby, které imunitu zaručeně posílí! Nejsou složité, ani finančně náročné.

1. Pohyb – nemusíte se dřít, stačí pravidelnost

Má-li být imunitní systém silný, je třeba, aby bylo silné celé tělo. Pravidelný pohyb pomáhá posilovat svaly, udržuje v dobré kondici srdce a jiné důležité orgány, takže přispívá k celkovému zvýšení obranyschopnosti. Jen silný organismus může být odolný proti nemocem. Hýbat byste se rozhodně měli každý den. Nemusíte se trápit hodiny v posilovně, stačí, když si každý den vyrazíte třeba jen na půlhodinovou procházku ve svižnějším tempu. Jezdit můžete na kole případně na rotopedu či cvičit pěkně v pohodlí domova. Mezi nejlepší druhy domácího cvičení patří jóga. Při ní se tělo dokonale protáhne a posílí. Jak často cvičit? V ideálním případě by to mělo být 30 minut denně. Pohyb je třeba doplnit i vhodnou stravou. Zařaďte do jídelníčku hodně ovoce a zeleniny. Užívat můžete i doplňky stravy, které obsahují všechny důležité vitamíny, které lidské tělo potřebuje. Mezi nejlepší na trhu patří doplněk Imunitin. Má podobu kapslí a je vhodný pro osoby v aktivním věku, děti i seniory.

2. Otužování – začínejte pomalu, ale buďte důslední

Druhým způsobem, jak spolehlivě posílit imunitu, je pravidelné otužování. S ním můžete začít v kterémkoliv věku. Pro začátek je třeba opatrnosti, protože studená voda může pro tělo znamenat šok. Pro začátek bohatě postačí, kdy se budete méně oblékat a zkoušet vydržet v chladnějším prostředí. Dále je možné začít se studenou sprchou – stačí i několik málo vteřin pod studenou vodou. Postupně budete intervaly prodlužovat a uvidíte, že se budete brzy cítit skvěle!

Zadavatel

-