Co gamblery tolik láká k hracím automatům

Většina měst, krajů a vlastně i samotný stát se v současnosti snaží bojovat proti hazardu ve městech. Různými zákony a vyhláškami se snaží redukovat počet těchto heren a ostatních hazardních podniků. Těžko říci, jestli se snaha opravdu vyplácí, protože to vypadá, že herny z měst téměř nemizí.

hrací automaty
ilustrační foto: pixabay.com – kaisender

Žádnému majiteli herny se nechce zavírat prosperující podnik, a herny většinou prosperujícími podniky jsou. O hazardní hráče většinou nemají nouzi. Co vlastně tolik láká hazardní hráče k návštěvě herny a hraní automatů?

Vidina jednoduchého výdělku

Každý z nás jistě zná pravidlo, že bez práce nejsou koláče. Automaty lákají hráče na přesný opak. Hrací automaty totiž v hráčích probouzejí možnost vyhrát velké výhry, za opravdu minimální snahu. Stačí prý jen trocha štěstí. Mačkání tlačítka při sezení na židli a popíjení piva jistě žádná námaha není. Jaká je pravděpodobnost výhry při hraní hracích automatů víme jistě všichni. Hazardní hráči i přesto doufají, že se na ně usměje štěstí a vyhrají.

Touha odejít s plnou peněženkou je mocná

Každý návštěvník herny, který chodí do herny hrát pravidelně, už jistě někdy viděl získání opravdu vysoké výhry v automatu nebo ho zažil na vlastní kůži. V takovém případě se jedná o skvělý pocit, zejména když přijde do herny s téměř prázdnou peněženkou. Všichni máme rádi, když jsou peněženky plné peněz a touha po vysokých výhrách je silným lákadlem. Zejména, když ji zažijete na vlastní kůži. Ten pocit si pak mnoho hazardních hráčů chce zopakovat a to je další důvod k neustálým návštěvám herny.

„Vydělané“ peníze většinou končí tam, odkud pocházejí

Zde většinou bohužel platí pravidlo – Lehce nabyl, lehce pozbyl. Pokud hráč opravdu z automatu dostane vysokou výhru, v drtivé většině případů s nimi nenaloží nijak rozumně. Většina peněz skončí znovu v otvorech hracích automatů právě díky touze po opakování pocitu velkého zisku. Jen málokterý hazardní hráč koupí za velkou výhru své manželce například krásný diamantový šperk. Pokud byste o diamantový šperk ale měli zájem, klikněte zde.

Zadavatel

-