Jak si hrát s vašimi dětmi

Hra k dětem jednoznačně patří! K pořádné zábavě však potřebují i ty správné podněty. Hračky pro malé děti jsou vyvinuty a přizpůsobeny věku dítěte i jeho schopnostem. Zejména u malých dětí je rozvoj smyslů tolik důležitý. Proto jsou hračky barevné a často i ozvučené. 

kid
ilustrační foto: pixabay.com – PublicDomainPictures

Jak si však hrát s malými dětmi, aby byly co nejvíce spokojené?  Mnohdy dítě hračka sama o sobě neupoutá tolik, jako když si s ním hraje maminka nebo tatínek. Právě přítomnost rodičů dítě povzbuzuje a uklidňuje.

Udělat si čas na hraní s vašimi dětmi je velmi důležité

Proto vše, co ke hře s vašimi dětmi potřebujete je váš čas a hračky pro ty nejmenší. Pak už vám nic nebrání v tom, rozjet zábavu naplno. Při hře s hračkami pro malé děti, názorně ukazujete, jak se hračka používá, jak funguje…Dítě potom vaši činnost napodobuje.

Mnoho rodičů si myslí, že když má dítě hračku, jeho přítomnost nepotřebuje. Vy, jakožto dospělí mu však můžete ukázat, jakým způsobem si hrát. Mnoho zábavy zažijete kupříkladu prohlížením knížek pro malé děti. Děti knížky milují a to mnohdy ještě neumí číst! Zaujmou je hlavně pestré obrázky. Když k nim připojíte i vyprávění příběhu a popis jednotlivých činností v knize, bude dítě nanejvýš spokojené. Zde stačí jen dodat, že malé děti preferují dřevěná leporela a knížky, které na rozdíl od těch stránkových nabízejí snadnější manipulaci.

Dalšími oblíbenými hračkami pro malé děti jsou pak vkládačky, puzzle, zatloukačky, nejrůznější stavebnice a další kousky, ke kterým se můžete připojit i vy! U stavění stavebnice s vašimi dětmi se nádherně odreagujete! Neumyté nádobí na vás počká, teď si jděte hrát s vašimi dětmi!

Některé hračky přítomnost rodičů samy vyžadují

Ačkoliv jsou hračky pro malé děti vyvíjeny a vyráběny podle těch nejpřísnějších požadavků na výrobu, člověk nikdy neví, co se může přihodit. Stačí být v nesprávnou chvíli na nesprávném místě a neštěstí je na světě. To platí zejména u pohybových hraček, jako jsou hopsadla a odrážedla. Stačí špatný pohyb či neposednost dítěte a pád je na pořadu dne !  Když se však k dětem připojíte a hrajete si s nimi, podobné nehody určitě eliminujete.

Mnoho rodičů často neví, jak si s dětmi hrát. Přitom stačí tak málo – hračky a hlavně jejich přítomnost!

Zadavatel

-