Kořen Maca – objevte jeho sílu a buďte zdravější

Kořen Maca je jedinečný důkaz toho, jak skutečně silná může příroda být. Tato nenápadná a svým vzrůstem malá rostlinka má totiž super obrovskou sílu, kterou i vy můžete využít ve svůj prospěch. Že jste o Maca ještě neslyšeli? Nevadí, protože právě v tomto článku se dozvíte vše podstatné!

kořen maca
ilustrační foto: korenmaca.cz

Co je Maca?

Kořen Maca je malá rostlina, která je sice známá již po staletí, ale její opravdové účinky byly odhaleny a naplno využity až v nynější moderní době. Rostlina se pěstuje v extrémních podmínkách v nadmořských výškách 2500 – 4500 metrů hlavně v Andách. Z rostliny se používá jen kořen – ten tvarem i velikostí připomíná klasickou ředkvičku, ale nenechte se mýlit. Malý kořen v sobě ukrývá obrovskou sílu, která se nedá s žádnou jinou rostlinou srovnat.

Bohatý zdroj mnoha potřebných látek

Kořen obsahuje celou řadu pro lidský organismus prospěšných látek. Ceněn je pro vysokou koncentraci rostlinných bílkovin. Ve vysokém množství obsahuje také minerály a další důležité látky. Velký je obsah vápníku, železa a jódu. Ukrývá v sobě také řadu cenných vitamínů – nejvýznamnější je obsah vitamínů C a B. Z hlediska prospěšnosti pro zdraví jsou důležitou složkou fytosteroly, které napomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Z účinků budete nadšeni

Díky složení má kořen Maca celou řadu pozitivních účinků na lidské zdraví. Ženy by měly vědět, že významně pomáhá zvyšovat plodnost. Skvělý je pro antioxidační účinky. Pravidelná konzumace kořene přispívá ke zlepšování paměti, celkovému zlepšení psychického stavu a optimální hladině hormonů.

Jak ho získat

Nejlepší je konzumovat čerstvý kořen, ten ale není na našem trhu k sehnání. Není ale třeba zoufat, protože i sušený kořen si zachovává stejně silné účinky. V sušené formě je kořen Maca možné získat na stránkách Mixturam.cz. Zde je možné si vytvořit vlastní potravinové doplňky tím způsobem, že si sami volíte jeho složení. U každé složky najdete podrobný popis, takže si můžete jednoduše namíchat ideální doplněk pro vás zdravější život.

Zadavatel

-