Půjčit si peníze v bance nebo u nebankovní společnosti

Tuto otázku by si měl položit každý, kdo přemýšlí o vyřízení půjčky. Půjčení financí je v dnešní době možné hned u několika společností a rozhodně to nejsou jen banky.

koruna
ilustrační foto: pixabay.com – PublicDomainPictures

Nebankovní společnosti si v současnosti budují na trhu velmi stabilní pozici a mnoho zájemců o půjčky je vyhledává častěji, než samotné banky. Nutno zdůraznit, že každá varianta má své klady a zápory, které je třeba před zažádáním vědět. Obecně se zaměříme na porovnání bankovních a nebankovních půjček a na jeden druh půjčky se zaměříme detailněji.

Co mohou nabídnout banky?

Banky jsou společnostmi, které nabízí široké spektrum finančních služeb. Mezi výhody bankovních půjček se řadí především zázemí silných společností. Ve většině případů jsou úrokové sazby bankovních finančních půjček, v porovnání s nebankovními výhodnější. Také sazby RPSN jsou pro zákazníka vhodnější. Ale záleží na konkrétním finančním produktu. Banky jsou schopné nabízet mnohem širší spektrum půjček. Podmínky pro jejich získání mají ovšem přísná pravidla a ne každý je schopen tato kritéria splnit.

Co nabízí nebankovní společnosti?

Získání nebankovní půjčky je zpravidla mnohem jednodušší, než v případě půjčky u bankovní společnosti. Kritéria nejsou tak přísná a půjčku mají šanci dostat i zákazníci, kteří u banky neuspěli. Nebankovní společnosti se soustředí většinou na půjčky menších finančních hodnot. Musíte však počítat s tím, že kompenzací za nižší kritéria jsou mnohdy vyšší úrokové sazby a hodnota RPSN.

Stále častěji jsou vyhledávaným druhem půjčky menších finančních částek

V současné době je velmi zvýšená poptávka po půjčkách zejména menších finančních částek. Velkému procentu domácností z měsíčního rozpočtu nezbývá mnoho financí do rezervy, ať už z hlediska vysokého životního stylu nebo nedostatečných výdělků. Každá neplánovaná investice daný měsíc pak může být pro rozpočet velmi zatěžující. Neplánované investice jsou především opravy. V takových chvílích domácnosti potřebují půjčit menší finanční obnosy.

Většinou se nazývají půjčkami do výplaty

Tento druh půjček je u většiny společností nazvaný – půjčka do výplaty. Právě proto, že se v drtivé většině případů jedná o finanční překlenutí doby do výplaty z důvodu nečekaných výdajů a zásahu do rozpočtu. Tyto částky jsou většinou hodnoty několik tisíc a nabízí je různé společnosti nebankovního charakteru i banky. Vzhledem k tomu, že se jedná o menší finanční částky, jsou půjčky před výplatou zejména záležitostí nebankovních společností. Vždy, než se pro některou ze společností rozhodnete, si proveďte detailní srovnání půjček.

Hitem současnosti jsou první půjčky zdarma

Slovním spojením první půjčka zdarma v současnosti lákají mnohé bankovní i nebankovní společnosti k využívání finančních produktů. Samozřejmě, že půjčku musíte vrátit, ale pojem zdarma v tomto případě značí, že při vyřízení první půjčky do výplaty neplatíte žádné peníze navíc, jen půjčenou částku. Samozřejmě, že to platí jen v případě dodržení podmínek daných společností. Hlavní podmínkou je pak splacení půjčené částky ve sjednaném termínu.

Každá společnost nabízí odlišné podmínky

Půjčky do výplaty se sjednáním první půjčky zdarma v současnosti nabízí hned několik bankovních společností. Každá z nich má jiné podmínky. Některé společnosti mají přísnější, jiné zase volnější kritéria pro získání půjčky. Velké rozdíly jsou i ve výši poskytovaných finančních částkách a dobou jejich uhrazení. Porovnání je tedy klíčové pro správný výběr. Pokud chcete pohodlně porovnat nabídky prvních půjček zdarma od různých společností, můžete navštívit stránky pujcko.cz. Jedná se o nezávislý finanční portál s mnoha užitečnými informacemi.

Zadavatel

-