Jak si snadno pořídit výhodnou hypotéku

Statistická čísla ukazují, že zájem o hypotéky je stabilně poměrně vysoký a meziročně stoupá. Není divu, nahrává tomu hlavě fakt, že úrokové sazby hypoték se v loňském roce držely opravdu nízko. Například v listopadu 2014 dosáhla úroková sazba historického minima, držela se na pouhých 2,44 procentech. Díky některým speciálním nabídkám bylo možné získat hypotéku s úrokem i pod 2 %. Na první pohled se zdá, že je tedy výhodná hypotéka dostupná pro každého. Realita je ale trochu jinde. Aby tomu tak skutečně bylo, je třeba…

dům
ilustrační foto: Ian Briton, freefoto.com

Jednotlivci většinou nemají šanci

Hodně lidí žije v představě, že stačí zajít do první banky, požádat o výhodnou hypotéku a vše je hotovo. Je to obrovská chyba! Banky se samozřejmě na těchto půjčkách snaží vytěžit maximum, takže rozhodně není pravda, že výhodná hypotéka je dostupná pro každého u každé banky. Pokud si chcete hypotéku vzít, je třeba si vše důkladně promyslet a zjistit si veškeré možnosti. Banky také velmi rády využívají neznalosti lidí a i když se úvěr tváří výhodně, ve výsledku je výhodný jen pro banku. Jednotlivci, kteří se v problematice neorientují, to tak mají při jednání v institucích velmi těžké. Mohou se „spálit“ při nastavení fixace, při poplatcích apod.

Je lepší si nechat poradit

Pro každého žadatele o hypotéku je rozhodně lepší, pokud si nechá poradit. Pokud se spojí s dobrým partnerem, může z toho hodně vytěžit. Firmy, které se specializují na hypoteční poradenství totiž mají často u bank výhodnější podmínky. Je tak možné docílit toho, že klient dosáhne na kýžený nízký úrok hypotéky, nebude platit některé poplatky a nebude se muset starat ani o složité papírování, které je s celým procesem spojeno.

Stačí internet

Velmi dobrých výsledků v oblasti hypotečního poradenství dosahuje portál snadne-finance .cz. Zde je možné podat nezávaznou poptávku a nechat si vytvořit výčet nejvhodnějších nabídek. Poradci, kteří zde pracují, umí do 24 hodin porovnat konkrétní nabídky od více než 50 bank i jiných finančních institucí a vybrat z nich tu nejlevnější. Seznam je poslán na e-mail a následně stačí už jen kontaktovat poradce, kteří pomohou s vyřízením všech formalit až k získání požadovaného úvěru. Služby je možné využít i v případě refinancování úvěru či pokud chcete získat nejvýhodnější pojištění i povinné ručení.

Zadavatel

-