Účast na kurzu kinesiotapingu mi přinesla opravdu hodně

Už 20 let na plný úvazek se živím jako masér jednoho z předních sportovních klubů v naší republice. Každý masér mi jistě dá za pravdu, že masáže sportovců není jen o masážích zad a pocitu uvolnění, ale o připravenosti konkrétních skupin svalů, rychlejší rekonvalescenci po zátěži a zranění a také o posílení a prokrvení konkrétních svalů pro předcházení zranění.

kinezio tape
ilustrační foto: pixabay.com – gabrielemlink

Masér by měl být schopný svým zákazníkům poskytnout maximální komfort v různých oblastech. Já jsem ale měl poměrně velké nedostatky v oblasti tapinku (tejpingu). Rozhodl jsem se tedy pro rozšíření svých znalostí i o tuto oblast. S výsledkem jsem nadmíru spokojen nejen já, ale samozřejmě i sportovci, kteří mě potřebují.

Kde se s kinesiotapingem můžeme setkat

Taping je v dnešní době velmi využívanou pomůckou snad ve všech sportovních odvětvích od rychlochůze, přes individuální sporty, kolektivní sporty, kontaktní i adrenalinové sporty. Na stadionech, v halách na sportovištích nebo v televizi můžete vidět sportovce se zetejpovanými svalovými partiemi. Nic neobvyklého. Na první pohled se může zdát, že taping není nic složitého, že se jen nalepí speciální páska (kinesiotejp) a je hotovo. První zdání mnohdy klame, a to je přesně i tento případ.

Pár slov o kinesiotapingu

Kinesiotaping dokáže být pro lidské tělo užitečný hned v několika ohledech. Správně provedený tejp především snižuje bolest. Dokáže vylepšit pohyb a práci svalů, šlach, kloubů i vazů a příznivě ovlivňuje krevní a lymfatický systém. Při rekonvalescenci po svalovém zranění dokáže posílit inkriminovaný sval a zajistit rychlejší hojení. Kinesiotejpy najdou využití i při léčbě jizev a inhibici zkrácených svalů. Dalo by se tedy říci, že pro práci profesionálního maséra je znalost správného postupu při tejpování téměř povinností. Alespoň u sportovního maséra.

Kurzu kinesiotapingu se nemusíte bát

Pokud se v oblasti kinesiotapingu chcete zdokonalit a vylepšit, správně zvolený kurz vám může jen prospět. Sám jsem se o tom přesvědčil na vlastní kůži. Nabídka takových kurzů je v současnosti relativně pestrá a základem je správně se rozhodnout, který kurz bude nejvíce vyhovující. Já osobně jsem si vybral – Terapeutické využití kineziologických tejpů, pořádaný školícím zařízením a masérskou školou BUĎFiT.

Proč zrovna tento kurz

Určitě jsem nekývnul na první nabídku, která se mi na internetu objevila. Kurz kinesiotapingu od BUĎFiT jsem zvolil na základě průzkumu jednotlivých nabídek. Zejména jsem se soustředil na nabídku poskytovatele, jeho specializaci a také na kvality dané společnosti a také na kvalitu samotného lektora, který přednášku vede. Nerad totiž kupuji pomyslného zajíce v pytli. Na základě porovnání těchto parametrů jsem se rozhodl právě pro kurzy pod záštitou BUĎFiT. Měl jsem sice zprvu obavy, ale dnes určitě nelituji.

Cíl kurzu – maximální efekt aplikace kineziotejpů

Hlavním zaměřením tohoto kurzu bylo maximálně efektivní využití tejpovací pásky pro posílení svalů, zlepšení krevního oběhu a práci lymfatického a nervového systému. Celý kurz a vlastně celá metoda kinesiotapingu pracuje na základech kineziologie, anatomie a fyziologie. Jejím cílem je maximální urychlení návratu člověka k pohybové aktivitě a zamezení rizikům a pohybovému omezení.

Přístup, znalost a vedení kurzu lektorem mě příjemně překvapily

Před každou novou věcí jsem mírně nervózní a mám raději menší očekávání, abych nebyl tolik zklamán. Průběh kurzu mě ale velmi příjemně překvapil. Lektorem byl pan Petr Matoušek a bylo znát, že v této oblasti je pravou kapacitou. Znalosti byly maximální a také přístup k celému kurzu byl naprosto profesionální. Někdy se ani od profesionála moc nenaučíte, když nedokáže své umění řádně vysvětlit. To ale není případ pana Matouška. Po skončení kurzu umím mnohem lépe a efektivněji pracovat s tejpovou páskou. Pokud byste také měli zájem o kurz kinesiotapingu s tímto lektorem, je to možné. BUĎFiT má naplánovány i další, které budou v Praze a Karlových Varech.

O kvalite tohoto kurzu svědčí i jeho delka 2,5 dne (první den 13-18, druhý den 9-18 a třetí den 9-18). To bylo jedním z kriterií na která jsem přihlížel již při výběru – někde se setkáte jen s jednodenním kurzem.

Zadavatel

-