7 výhod tepelného čerpadla IVT AIR-X

Dnes jsme pro Vás vybrali 7 z celé řady výhod tepelného čerpadla IVT AIR-X, jež je v mnoha odhledech nejlepším tepelným čerpadlem se systémem vzduch-voda dostupným na českém trhu.

1. Hlučnost provozu

IVT AIR-X je nejtišším tepelným čerpadlem vzduch-voda na trhu, když při běžných otáčkách kompresoru vydává akustický tlak v 1 metru od venkovní jednotky 40 dB(A). Ve volitelném nočním režimu klesá hlučnost na 37 dB(A)! Při maximálních otáčkách činí akustický tlak v 1 metru 51–55 dB (A).

2. Spotřeba elektřiny

S energetickou účinností 203 % a topným faktorem SCOP 4,84 (35 °C) je IVT AIR-X tepelným čerpadlem s nejvyšší energetickou účinností ze všech registrovaných čerpadel vzduch-voda. V porovnání s nejméně úspornými tepelnými čerpadly splňujícími podmínky dotací od státu, IVT AIR-X má o 63 % nižší spotřebu elektrické energie.

3. Velikost zásobníku

Čerpadlo má zásobník o objemu 190 litrů, což je nejvyšší hodnota v porovnání s konkurencí. Zároveň, IVT AIR X je schopno ohřát během 1 dne až 284 litrů vody na teplotu 40 °C (platí pro řadu 5 až 9).

4. Záruka

IVT AIR-X získáte se zárukou 10 let na kompresor a 5 let na materiál. Díky dlouhé záruce máte jistotu, že Vám čerpadlo bude sloužit dlouho bez nutnosti investic do oprav.

5. Náklady na instalaci a provoz

Toto čerpadlo má mnoho dílů instalováno již z výroby, montáž u klienta doma je tak snadná a obejde se i bez technika na chlazení. Zároveň, IVT AIR-X nevyžaduje revizi chladiva. Běžnou údržbu tohoto čerpadla zvládne průměrně manuálně zručný uživatel.

Prezentace tepelného čerpadla IVT AIR-X

6. Modularita

IVT AIR-X lze rozšířit o moduly řízení až 4 topných okruhů, řízení ohřevu bazénu či řízení solárního sytému.

7. Chytrá spolupráce s fotovoltaikou

Tepelné čerpadlo IVT AIR-X umí komunikovat s fotovoltaickým zařízením a samo se zapne v době, kdy máte nadbytek vyráběné elektřiny. Vyrobené teplo pak IVT AIR-X dodá do topného systému či akumulátoru.

I díky výše uvedeným vlastnostem, IVT AIR-X bylo v roce 2016 nejčastěji instalovaným tepelným čerpadlem na Českém trhu

Zadavatel

-