ADR školení ČESMAD

Všichni řidiči, kteří při své práci přijdou do kontaktu s potenciálně nebezpečnými věcmi, musí podstoupit důležité školení, jenž není radno z celé řady důvodů opomenout.

řidič vozu Fiat
ilustrační foto: pixabay.com – SplitShire

Školení ADR pro řidiče je dostupné ve všech krajských městech, kromě toho se jej můžete zúčastnit například i v Sokolově, Valašském Meziříčí, Šumperku nebo Chomutově. Přihlásit se můžete snadno online, cena se pohybuje mezi třemi a čtyřmi tisícikorunami. Pokud se stanete členem sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA (popřípadě jím už jste), máte nárok na slevu ve výši tři sta korun. Členem se může stát prakticky každý, kdo podniká v oboru automobilové dopravy a má trvalé bydliště na území ČR.

Přeprava nebezpečných věcí, jako jsou výbušniny nebo nejrůznější radioaktivní látky, nemůže být svěřena řidiči bez potřebného proškolení, protože je ohrožena bezpečnost všech cestujících na dané komunikaci. Školení ADR je prováděno odborníky, kteří se v oboru pohybují už řadu let a mají nejen teoretické, ale hlavně praktické zkušenosti, které rádi předají dál.

ADR školení pro řidiče umožňuje nejen klasickou (základní) formu školení, ale i nástavbu, jejíž podmínkou je samozřejmě absolvování klasického kurzu či obnovovací školení. Řidiči se dozví detailní informace o tom, jak přepravovat cisterny s nebezpečnými látkami, a to včetně těch radioaktivních či například výbušnin, samozápalných a infekčních látek nebo žíravin.

Platnost osvědčení ADR je pětiletá s možností obnovy. Ta se zpravidla provádí v posledním roce platnosti. Na školení řidičů je třeba přihlásit se nejméně dva dny předem – klidně i online formou. V pětileté době platnosti osvědčení musí každý řidič absolvovat celkem pětatřicet hodin dalších školení (jinými slovy jde o roční kurzy, které trvají vždy sedm hodin).

Takovéto typy školení nabízí Sdružení automobilových dopravců
ČESMAD BOHEMIA, která je špičkou ve svém oboru.

Kontaktní údaje:

Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA
Nad Sokolovnou 117/1
147 00 Praha 4
[email protected]
tel.: +420 241 040 127
mobil: +420 731 131 327

Zadavatel

-