Alkohol jako afrodiziakum? Ne každý, ne vždy

Stalo se již tradicí, že je kvalitní alkohol spojován s těmi nejkrásnějšími a intimními chvílemi v lidském životě. Není intenzivnějšího okamžiku, než je spojení s druhou osobou, něžné dotyky a sex.

Screenshot_01_03_15_12_01
ilustrační foto: medvedi-krev.cz

Alkohol může dodat takové chvíli na pikantnosti, ovšem hranice mezi tím, kdy pomáhá a škodí, je velmi vrtkavá. Kdy působí jako afrodiziakum a kdy už je ho moc? Jak poznat tu správnou míru?

Dokáže v mnohém pomoci

Už po staletí je známo, trocha alkoholu dokáže člověka uvolnit, „rozvázat“ mu jazyk a probudit v něm něžnost. Právě proto lidé s oblibou pijí, protože dobře ví,že s ním dokáží být jiní – příjemnější k tomu druhému. Alkohol také uvolňuje zábrany, což může být právě při sexu příjemné. Je ovšem nutné dbát na to, aby nebyla překročena ta “správná” míra. Bylo provedeno již mnoho studií, které účinky alkoholu jako afrodiziaka zkoumaly. Z nich vyplývá, pokud je hladina alkoholu v krvi pod 1 promile, může skutečně působit jako afrodiziakum. Neplatí to ale obecně, protože každý člověk reaguje na alkohol jinak. Platí také, že opíjení by nemělo být zneužíván. Pokud jdete na schůzku s tím, že druhého člověka dostanete do postele pomocí alkoholu, určitě to není správné. Měl by být jen zpestřením, které si oba užijete. Méně v tomto případě rozhodně znamená více. Pokud je ho nadmíru, sex určitě nebude stát za nic a v případě mužů k němu nemusí ani dojít, protože jeho přemíra ovlivňuje funkčnost „pánského nástroje“.

Jaký je jako afrodiziakum nejlepší

Záleží vlastně na chuti. Je ale doporučováno pít nápoje s nižším obsahem alkoholu – ideální je víno. Lepší je víno červené a sladší. Naším tipem je proto rozhodně bulharské známkové víno Medvědí krev. Krásně voní a skvěle chutná. Stačí jen sklenička a pocit výjimečnosti je na světě. Vhodné jsou také míchané sladké koktejly. Na ně je ale třeba si dát pozor. Alkohol z nich není obvykle moc cítit, takže by rychle mohlo dojít k opití. Pijte tedy s mírou!

Zadavatel

-