Betonové obrubníky a jejich variabilita

V oblasti obrubníků si dnes lze poměrně bez problémů pořídit celou řadu kvalitních výrobků, které naleznou rozmanitá uplatnění. Samozřejmě že mezi nejvyhledávanější materiály patří beton. Kde všude tedy můžete použít spolehlivé betonové obrubníky?

obrubník
Foto: presbeton.cz, informační materiály doplňků ke komunikacím

Betonové obrubníky na zahradu, chodník i k silnici

Použití těchto výrobků je nasnadě. Pochopitelně jsou určeny pro oddělení povrchů ploch, a to buď totožné či různé výškové úrovně. Hodí se tedy pro oddělení chodníků od travnatých ploch (např. v parku), jakož i silnic a parkovišť od chodníků. Využití betonových obrubníků je navíc vhodné nejen na veřejných komunikacích, ale také na každé zahradě.

Na výběr samozřejmě máte z produktů mnoha rozměrů, barev i povrchů (neupravovaný, reliéfní či hladký), ale pamatujte, že by přitom měly mít shodně povrch opatřen impregnací k omezení znečištění a pronikání vody. Důležitá je navíc i zvýšená odolnost betonového obrubníku vůči mrazu a v neposlední řadě musí podléhat příslušným evropským normám.

Zajímáte-li se i Vy aktuálně o nákup prvotřídních výrobků z této oblasti, které snoubí všechny výše zmíněné vlastnosti, mohla by Vás zajímat nabídka betonových obrubníků na Presbeton.cz.

Zahradní obrubníky

„Cestu“ po jednotlivých variantách zahájíme u zahradních obrubníků, které budou s největší pravděpodobností zajímat nejvíce lidí. Slouží totiž k oddělení chodníků a pěšin od záhonů, trávníků a dalších ploch, a to nejen v zahradách, ale jsou vhodné i pro využití parcích. Právě na zahradě je ale lze z praktických i estetických důvodů „instalovat“ k dlážděným plochám pod pergolami, případně k venkovnímu sezení, nicméně uplatnění naleznou rovněž ve skleníku. Kvalitní zahradní obrubníky se zkrátka a dobře osvědčí.

Chodníkové obrubníky

Vyšší nároky na kvalitu mají ovšem obrubníky k chodníkům, neboť jejich „zátěž“ bude pochopitelně daleko znatelnější. Potřebujete-li tedy oddělit chodník od záhonů, trávníků, parkovišť či dalších ploch, dbejte na jakost pořizovaného výrobku. Dobrou zprávou je, že chodníkové obrubníky existuje ve více zajímavých variantách. To znamená, že Vám můžeme doporučit např. vibrolisované obrubníky ABO anebo pohledové obrubníky OB.

Silniční obrubníky

Nejvyšší nároky na kvalitu a variabilitu ovšem nalezneme u silničních obrubníků z betonu. V této oblasti jsou opět vhodnou volbou vibrolisované obrubníky, které jsou určeny k oddělení chodníků a dalších ploch od vozovky, přičemž zaručují dlouhou životnost. Sluší se ještě dodat, že silniční obrubníky  seženete v mnoha druzích. K dispozici tak máte produkty rovné, nájezdové, přechodové (levé a pravé), jakož i obloukové (vnitřní a vnější).

Zadavatel

-