Jak bojovat proti nemocem

Chřipkové období je tu! Jsou nemoci, proti kterým se bez chemie příliš efektivně bránit nemůžeme, ale pak jsou ty, kterým se můžeme velice dobře bránit i přírodní cestou. Shodou náhod jde o nemoci, které nás ohrožují nejčastěji, tedy chřipka nebo rýma.

prášky
ilustrační foto: condesign

Prevence

Prevence je základní kámen každé obrany proti nemocem. Prevenci nikdy nesmíme podcenit, a naopak se jí pokusit zlepšit. Důležité je správně doplňovat vitamíny a minerální látky. Dalším způsobem prevence je správné oblékání a nepodcenění venkovních teplot. Dále je také důležité preventivně navštěvovat lékaře, který přece jen lépe pozná, jestli Vám něco chybí, nebo je něco špatně. Největším problémem dnešní doby je právě podceněná prevence. Nebojte se doktorů a choďte k nim, dokud je ještě čas.

Silná imunita

Imunita je pro tělo něco jako štít pro rytíře, nebo antivirový program pro počítač. Imunita rozpoznává nemoc a nedovolí jí proniknout do těla. Imunita také dokáže bojovat s ranní fází nemoci a v případě dobré imunity je pro ni snadné zvítězit a nemoci se nepoddat.

Pro imunitu jsou nesmírně důležité vyvážené živiny a vitamíny. Zejména vitamín C. Právě proto bychom měli tělu dodávat dostatečnou dávku tohoto vitamínu. Vitamínem C se navíc nemůžeme předávkovat, proto je lepší, když je dávka vitamínu C mírně vyšší, než je potřeba. Pokud dodávání vitamínu C extra nepřeháníme, nic se nestane. Pokud bychom to s vitamínem C delší dobu přeháněli, zbytečně tím zatížíme naše játra a celý organismus. Jestliže ale dobře odhadneme správné dávky vitamínů (+/-), posílíme tím naši imunitu a budeme daleko odolnější nemocem.

Zdravá životospráva

Schopnost těla boje proti nemocem z největší části ovlivňuje zdravotní stav těla. Jak fyzický, tak i ten duševní. Proto je důležité alespoň v rámci možností dodržovat správnou životosprávu. Pestře obohatit a vyvážit svůj jídelníček, omezit nezdravá jídla, zbytečně nezatěžovat organismus, pravidelně cvičit a také myslet pozitivně. Pozitivní duch člověka dokáže divy. Né vždy jde ale myslet pozitivně, přesto se můžeme snažit udržovat dobrou náladu a pozitivní myšlení různými činnostmi, společenskými aktivitami a podobně.

Zadavatel

-