Bulharsko na vlastní pěst

Dnes je Bulharsko jedna z nejnavštěvovanějších zemí na Balkánském poloostrově. Moře je čisté, pláže udržované a ceny v restauracích či obchodech velice dostupné.

bulharsko
ilustrační foto: pixabay.com – ThePixelMan

A jaký druh dopravy si vybrat?
Nejpohodlnější a nejrychlejší způsob je letadlem. Letecky budete v Bulharsku za dvě hodiny a spojení je dnes velmi dobré. Mezi velké letiště patří Varna a Burgas. Cena letenky se pohybuje mezi 3 000,- – 5 000,-Kč, podle výběru letecké společnosti. Cestovní pojištění vás přijde na zlomek ceny. Je dobré pojištění nepodceňovat, zachrání vám v případě nehody peněženku.

Mnohem levnější varianta, ale již už ne tak pohodlná, je cesta autobusem. Spousta autobusových společností má v nabídce možnost zakoupení jízdenky do Bulharska. Cesta je sice delší, cca 24 hodin do hlavního města Sofie, ale zato velice záživná. Většinou se vyráží z Prahy či Brna a pokračuje přes Slovensko, Rumunsko až do Bulharska. Cena vás mile překvapí. Jízdenka tam a zpátky stojí kolem 3 500,- Kč.

Pokud byste chtěli vyrazit dál k moři, musíte si na hlavním nádraží v Sofii koupit jízdenku do vámi vybraného letoviska.

Nejnavštěvovanějším letoviskem je Balčik. Je to malé městečko, ale velice pěkné. Najdete zde písčité pláže, obchody otevřeny do noci a stylové restaurace přímo na pláži.

Dalším známým letoviskem na černomořském pobřeží je Varna. Je to moderní město s letištěm a přístavem. Na písčitých plážích můžete vidět starodávné lodě a ve město nabízí spousty společenského vyžití, od festivalů, koncertů po divadelní představení. Také zde můžete navštívit historické památky, jako například kostel Sv. Athanasia z 13. století nebo most Asparouhov, který je nejdelší v Bulharsku.

Ubytování zde najdete velmi rychle a jídlo je také velice kvalitní. Velkou specialitou jsou pražené rybičky.

Platit můžete národní měnou Bulharské leva, kterou si stále Bulharsko ponechává.

Zadavatel

-