Na čem si pochutná váš pes

Vlastnit psa (a nezáleží na tom, jestli je to čivava nebo doga), to rozhodně není legrace. Pes je jistě příjemným společníkem, je ovšem nutné si uvědomit, že potřebuje náležitou péči. Pes je citlivé zvíře, které potřebuje vlastní zázemí, blízkost člověka a vyváženou stravu. Právě se stravou bývají obrovské problémy, které mají za následek poškození zdraví psa. Jak správně krmit vašeho psíka, aby byl spokojený a mohl s vámi prožít nádherný život?

krmiva
ilustrační foto: pixabay.com – ariesa66

Zásady správné výživy psa
Pes není člověk, do jeho misky tedy rozhodně nepatří lidské jídlo. Psi mají oproti lidem mnohem citlivější žaludek, takže zejména kořeněné lidské jídlo může způsobit velké zdravotní problémy. Pokud chcete psovi dopřát domácí stravu, vařte mu zvlášť. Jídlo ale nijak neochucujte. Psa můžete krmit také syrovými potravinami (maso, ovoce, zelenina). Tento způsob výživy se hodí spíše pro větší plemena a je dobré se o tom domluvit s veterinářem. Nejlepší je, krmit psa granulemi. S nimi to ale není radno přehánět. Psa krmte dle doporučené denní dávky (najdete vždy na obalu granulí). Ideální je krmit psa třikrát denně, ale záleží na vás. Pokud má váš pes nadváhu, je třeba se o jeho výživě poradit s veterinářem.

Pochoutky ano nebo ne?
Součástí krmiva i vašeho psa by rozhodně měly být nějaké ty pamlsky. I psi rádi mlsají, takže by jim tento rozmar neměl být upírán. Psí pamlsky můžete vašemu miláčkovi dávat jen tak, nebo za odměnu. Skvěle pamlsky pro psy fungují při výcviku, kdy pes dostane dobrotu po dobře odvedené práci.

Jaké vybrat?
Dobrou zprávou pro vás i vašeho psíka je, že v současné době existuje celá řada pamlsků. Speciální skupinou jsou dentální pamlsky pro psa, které mají specifický tvar, který pomáhá psům čistit zuby. Asi nejoblíbenější jsou u pejsků masové pamlsky.

TIP – úžasné pamlsky vyrábí značka Brit – Lets Bite – obsahují až 100% masových kousků!

Dobrou volbou jsou také psí pamlsky z buvolí kůže. Jsou vlastně takovou psí žvýkačkou, která jim vydrží delší dobu. Podobně funguje i paroží, které psi milují.

 

Rada na závěr – ať už koupíte jakýkoliv pamlsek, buďte s opatrní i psí mlsání nesmí být nijak přeháněno, aby pejsek nebyl obézní!

Zadavatel

-