Když chcete získat dobrou práci rychle

Pokud jste nezaměstnaní, tak jistě dobře víte, jak těžké může hledání nové práce být. Nemusí to ale platit vždy. Jestliže se budete držet několika základních rad, půjde vám to snadno a zaměstnání můžete najít rychle a bez větších problémů. Jak na to? Ty nejlepší rady jsme pro vás daly dohromady.

práce
ilustrační foto: pixabay.com – Joergelman

1. hledejte jen odpovídající pozice

Mnoho lidí dělá tu chybu, že reaguje i na nabídky, které stojí mimo jejich obor. Uplatnit se v jiném oboru, než je vaše kvalifikace, nebývá lehké. Této chybě se vyvarujte a zaměřte se jen na taková volná pracovní místa, která odpovídají vaší kvalifikaci.

2. aktivní oslovování

Nečekejte, až vám nabídka padne do klína, to se nestává. Sami musíte aktivně oslovovat firmy. Reagujte na inzeráty a hledejte i na oficiálních stránkách firem.

3. vždy musíte ukázat styl

O tom, zda vás pozvou na pohovor či nikoliv, rozhoduje i forma, jakou firmu oslovíte. Připravte si oslovovací e-mail a vytvořte si strukturované CV. Pokud je třeba, napište i motivační dopis. POZOR – rozhodně nesmíte uvádět nepravdivé informace. Naopak, v CV se snažte vyzdvihnout vaše nejlepší dovednosti. Pomoci může i doporučení od minulých zaměstnavatelů.

4. přípravu nepodceňujte

Pokud budete pozváni na osobní pohovor, připravte se na něj. Základem je slušné oblečení. Doma si vyzkoušejte odpovědi na klasické otázky typu: proč chcete pracovat právě u nás, jakou máte představu o platu, co patří mezi vaše největší negativa a pozitiva apod. Dobré je, pokud si o firmě zjistíte nějaké podrobnosti. Zaměstnavatel vždy rád uslyší, že víte, co dokáže.

5. nechte si pomoci

Jestliže si nejste moc jistí, můžete se při hledání práce spolehnout na služby personální agentury. Agenturní zaměstnávání využívá stále více lidí z jednoho prostého důvodu – přes agenturu je možné najít práci rychle a takovou, která vám bude šitá na míru. Personální agentury mají styky s různými firmami, pro které hledají ideální zaměstnance a z toho můžete těžit. Navíc vám poradci mohou pomoci se všemi náležitostmi jako je napsání CV, příprava na pohovor atd. Mezi nejlepší v ČR patří společnost ManpowerGroup™. Pokud chcete najít práci rychle, zkuste se s ní spojit – více informací najdete na www.manpower.cz.

Zadavatel

-