IT |

Na co si dát pozor při nákupu mobilního telefonu

Nákup nového mobilu, je třeba řádně promyslet, a to v případě, když kupujete mobil za tisíce i třeba jen za několik set korun. Mezi nabídkami různých obchodů totiž existují až propastné rozdíly. Poradíme vám, na co se vše byste se měli zaměřit a dáme vám tip na místo, které vám nákup vašeho nového „mazlíka“ významně ulehčí.

telefony
ilustrační foto: pixabay.com – hurk

Vybíráme typ

Nejdříve ze všeho je nutné se rozhodnout pro typ telefonu. Dobře si rozmyslete, k jakým účelům budete mobil používat. Jestliže pouze voláte a smskujete, nemusíte utrácet tisíce, ale bohatě vám postačí klasické levné mobily. Některé modely je možné sehnat i za velice slušnou cenu – pod 1 000 Kč. Pokud chcete mobil pro zábavu, měla by vás zajímat kategorie středně drahých mobilů. Jsou to například chytré telefony značek Samsung či HTC. Koupit samozřejmě můžete i super výkonný telefon. Mezi jejich nej výrobce patří Apple, Sony a také Nokia.

Na co je třeba dát si pozor?

Při výběru mobilu je třeba zjistit si vše o jeho funkcích. Měla by vás zajímat výdrž baterie, funkce fotoaparátu, velikost paměti, zda má telefon wi-fi apod. Zaměřte se také na cenu náhradních dílů. Zejména mobilní telefony od Apple mají dost drahé náhradní díly, takže může být jejich oprava z hlediska ceny poměrně nepříjemnou záležitostí.

Kde vybrat?

Mobily nabízí řada kamenných i internetových obchodů. Vyplatí se proto srovnání cen. Někdy se ceny mohou lišit i o tisíce, byla by tedy hloupost srovnání neprovést. Výborně vám k tomu poslouží portál hledejceny.cz. Mobilní telefony zde můžete hledat v jednotlivých kategoriích i podle názvu. Telefony zde můžete vybírat i podle výrobce, typu a vlastností.

Jednotlivé modely zde také lehce porovnáte podle zvolených parametrů a ceny. Rychle tak zjistíte, kde koupit mobil nejvýhodněji! Přemýšlejte nad výběrem nového mobilu a srovnávejte, vyplatí se to!

Zadavatel

-