Facebook nastavuje zaměření na herní streamery s novým pilotním programem Gaming Creator Pilot

Facebook je zaměřen na živé streamery a hráče s novým pilotním programem Gaming Creator, který se věnuje Twitch a YouTube Gaming.

Foto: Pixabay.com

Společenský mediální gigant už na chvíli umožnil hrou na platformě tocenizdarma.cz, ale tento pilotní program se liší tím, že jde o soudržnější přístup k hraní her. Součástí programu budou streamery získat přístup k rozšířené sadě streamovacích nástrojů. Podle zprávy VentureBeat je cílem programu “pomoci živočichům vybudovat komunitu. Nové nástroje zahrnují různé možnosti zpeněžení, které umožňují divákům přímo zaplatit své oblíbené streamery.

Jak uvádí VentureBeat ve své zprávě, diváci, kteří sledují streamery na platformách, jako je Twitch, nakonec sdílejí proudy na Facebooku. Streamování přímo na Facebooku by mělo učinit věci pohodlnější a poutnivější.

Jeden z nejdůležitějších lidí z platformy, StoneMountain64, byl citován slovy, že preferuje Facebook na Twitch ze dvou důvodů. První je, že je snadnější zapojit se přímo do komunity. Druhá je, že na Facebooku je zřejmě mnohem méně toxická.

Toxické komunity byly odbouráním mnoha dobrých herních a herních platforem. StoneMountain64 se domnívá, že je to proto, že na Facebooku je méně anonymita a možná by tam měl velmi dobrý bod.

Jak píše The Verge ve své vlastní zprávě o této záležitosti, Facebook tvrdě tlačil, aby získal hraní her na své platformě. Společnost jako taková již podepsala smlouvu o vysílání Counter Strike a DOTA 2 pro společnost eSports. Jedná se o dvě z nejpopulárnějších her naživo.

Nintendo přinesl Mario Kart Tour na smartphony v následujícím finančním roce; také oznamuje zaplacenou službu Nintendo Switch Online

Jedna z nejpopulárnějších her Nintendo, Mario Kart , brzy přijde na smartphone poblíž vás. Oznámil, že aplikace s názvem Mario Kart Tour bude v příštím finančním roce končícím březnem 2019 vydána na smartphony.

Toto oznámení bylo provedeno společností Nintendo, vedle placené služby Nintendo Switch Online. Očekává se, že bude zahájeno někdy v září 2018.

Podle ArsTechnic a logika spuštění online služby v silném období prázdnin ukazuje na možnou hru Nintendo spuštěnou ve stejnou dobu. Nintendo zatím neoznámil nové datum vydání hry pro rok 2018 za jaro.

Nejsou k dispozici žádné detaily o hře Mario Kart Tour jako takové. Nintendo právě vydalo logo názvu hry.

Společnost Nintendo také oznámila, že prodává zhruba 14,86 milionu přepínacích konzolí a polovinu kopií Mario Kart 8 Deluxe. To znamená, že své předchůdce, Wii U, vyřadil za pouhých 10 měsíců od zahájení. Wii U začal prodávat od listopadu 2012 a podařilo se prodat 13,56 milionu kusů před tím, než společnost Nintendo minulý rok zastavila výrobu.

Super Mario Odyssey byla nejprodávanější hra s prodaným objemem 9,07 milionů kopií, po němž následoval Mario Kart 8 Deluxe se 7,33 miliony, Legenda o Zelda: Dech divočiny se 6,7 miliony a Splatoon 2 se 4,91 miliony prodeje.

Podle The Verge měl Nintendo v úmyslu vydat asi pět mobilních her do roku 2017. Ale pouze Super Mario Run, Heroes Fire Emblem, Animal Crossing: Pocket Camp a Miimoto sociální aplikace byly propuštěny. Podle The Wall Street Journal Nintendo také pracuje na Legend of Zelda mobilní titul.

Zadavatel

-