Fandíš, fandím, fandíme

„Kdo nefandí, není Čech,” při sportovních utkání uslyšíte tento pokřik na každém rohu. Vždy, když našim sportovcům o něco jde, semkneme se. Stojíme za nimi. Jakým způsobem fandíme? Proč je sport důležitý? A co nás do konce roku ještě čeká?

fandime

Každý pozná, že jsme národ fanoušků

Zkuste se teď vžít do kůže turisty v Praze, který se ocitne na Staroměstském náměstí přesně v tu chvíli, kdy se dostaneme do finále. Fotbal, hokej, tenis – nezáleží na tom, o jaký sport se právě jedná. Co s největší pravděpodobností takový turista uvidí? Hrdé fanoušky. Na samotné místo přijedeme auty, které zdobí národní barvy. Místo kabátů jsme zabaleni do české vlajky a naše děti ve svých ručičkách pevně svírají malé vlaječky. To jsme my – Češi. Neshodneme se v politických názorech, děláme si ze sebe navzájem srandu, ale když jde o sport, jsem jedna krev. A všimnou si to všichni. V takových případech nejeden turista odvrátí svůj fotoaparát od historického orloje a zaznamená tuto kuriózní podívanou.

Kde nejčastěji fandíme

Není pravidlem, že fandíme pouze na Staroměstském náměstí. Někteří z nás vyhledávají hospůdky, letní kina nebo se sejdeme s rodinou a přáteli u svých televizí. Důležité je, že se sejdeme. Naladíme se na stejnou vlnu, vyzbrojíme se nejrůznějšími vlajkami a fandíme z plných sil.

Proč je sport důležitý?

Sport nás učí a sbližuje. Díky němu získáváme nejen pokoru ale také nové přátele. Znáte nějakého vrcholového sportovce? Vyznačují se několika specifickými rysy – houževnatost, férovost a určitá moudrost. Samozřejmě mezi nimi najdeme i výjimky, ale těch je tak málo, že není potřeba je zmiňovat. Většina sportovců se řadí mezi působivé osobnosti, které si zaslouží naši podporu.

Jaké sportovní události nás do konce roku čekají

Domníváte se, že olympiádou v Riu pro dnešní rok vše skončilo? Omyl. Čeká nás ještě pár dalších událostí, které stojí za to, abychom na stožáry přidělali českou vlajku nebo se sami zahalili do národních barev a fandili, jak nejlépe dokážeme. O jaké sportovní akce se jedná?

  • 4. září  Česko – Severní Irsko, kvalifikační skupina fotbalistů o MS 2018
  • 17. září – 1. října. Světový pohár v hokeji, Toronto (Kanada)
  • 8. října – Německo – Česko, kvalifikační skupina fotbalistů o MS 2018
  • 11. října Česko – Ázerbájdžán, kvalifikační skupina fotbalistů o MS 2018
  • 11. listopadu Česko – Norsko, kvalifikační skupina fotbalistů o MS 2018
  • 12.–13. listopadu –  finále tenisového Fed Cupu

Kdo nám pomůže s přípravou

Možná jste se už někdy ocitli v situaci, kdy jste si položil otázku: „Kde ale seženu vše potřebné?” V ten moment jste mohli narazit na e-shop Vlajky.eu . Právě zde najdete největší nabídku státních vlajek, carflagů, firemních vlajek, vlajkových stožárů a vůbec všeho, co každý správný fanoušek k životu potřebuje. Tento obchod sídlí v Praze, ale zboží dodává po celé České republice. A ceny? Ty mají velmi rozumné. Naši sportovci nás potřebují a my potřebujeme je. Nezapomínejte fandit.

Zadavatel

-