IT |

HTC Vive zpřístupní svět OASIS z očekávaného snímku Stevena Spielberga Ready Player One

Po premiéře na konferenci SXSW® budou nové VR tituly z filmu Ready Player One dostupné zdarma v obchodech Viveport a Steam

Praha, 8. března 2018 – HTC VIVE™ a „Ready Player One“ dnes představili osm nových zážitků pro virtuální realitu, které jsou inspirovány očekávaným dobrodružným snímkem Stevena Spielberga. Fanoušci si je budou moci užít na headsetu Vive a zdarma je získají v obchodě Viveport a Steam, kde se objeví před premiérou snímku. K této příležitosti bude část VR zážitků prezentována i na konferenci South by Southwest®.

„Kniha Ready Player One je inspirací pro dnešní i budoucí virtuální realitu a HTC Vive je headsetem, který její universum dokáže hráčům přiblížit nejlépe.“ Řekl Joel Breton, generální ředitel Vive Studios. „Oslovili jsme oblíbená vývojářská studia, aby vytvořila obsah na motivy Ready Player One. Díky tomu diváci získají možnost navštěvovat svět OASIS ještě dlouho po opuštění kina.“

Tituly od těch nejlepších studií, která se s HTC Vive v tomto projektu spojila, budou v průběhu března postupně uvolňována až do premiéry filmu, která proběhne 29.3.2018.

Očekávané tituly:

 • Battle for the OASIS
  Titul, v němž budou hráči bránit svět OASIS před vlnami IOI Sixerů. Zažijí cestu napříč příkopy planety Doom až k zasněženým pláním Anorakova hradu, aby zabránili IOI v převzetí kontroly nad nejdůležitějším klíčem simulace OASIS.
  Vývojářské studio: Steel Wool Studios

 • Rise of The Gunters
  Boj o OASIS pokračuje i v titulu Rise of The Gunters. Opatrný postup bude pro hráče klíčem k porážce sixerů a získání jejich mincí i bonusů nutných k odražení nemilosrdného náporu výbušných útoků. Získat OASIS zpět dokáže hráč sám, ale bude si moci na pomoc přivolat až dva další Guntery.
  Vývojářské studio: Drifter Entertainment, Inc.

 • Gauntlet
  Průchod zdánlivě nekonečným žalářem čeká hráče v zážitku Gauntlet, při němž se bude muset ubránit nemrtvím, kteří se jej budou snažit zničit. Jeho přežití a sběr zlata pro zvýšení hráčského skóre však ubrání jen luk a vlastní střelecké schopnosti.
  Vývojářské studio: Directive Games

 • Smash
  Svět OASIS vyžaduje po hráči rozvinutou koordinaci oko-ruka. Tu zlepší pocta arkádovým hrám z 80. let, které tak miloval autor simulace OASIS James Halliday.
  Vývojářské studio: 2 Bears Studio

 • Fracture
  Zlepšení prostorové představivosti a reflexů zprostředkuje VR verze populární hry z 80. let Breakout, která se v minulosti dočkala mnoha zpracování a hráči ji tak mohou znát i pod názvy jako Brick smasher, nebo Alleyway. Nyní ji však zažijí z úplně jiné perspektivy.
  Vývojářské studio: 2 Bears Studio
 • Aech`s Garage
  V tomto titulu hráč nahlédne do Aechovy garáže, kterou ztvárnilo pro film Ready Player One studio ILM. Ta je inspirována universem OASIS z roku 2045 a reprezentuje vyvrcholení VR technologie v roce 2018.
  Vývojářské studio: Sansar

 • The Distracted Globe Music Experience in TheWaveVR
  V tomto zážitku si hráči vyzkouší návštěvu beztížného tanečního klubu The Distracted Globe z filmu Ready Player One. TheWaveVR jim umožní připojit se k speciálně designovaným avatarům a létat v nulové gravitaci na hudbu z období 80. let.
  Vývojářské studio: TheWaveVR

 • Ready Player One: Avatar Creator
  Lidé prý do simulace OASIS přichází kvůli tomu, co všechno zde mohou dělat, ale zůstávají proto, čím vším mohou být. S programem Ready Player One: Avatar Creator si proto každý bude moci vytvořit vlastní postavu ze světa OASIS, kterou budou moci sdílet s přáteli a dalšími Guntery.
  Vývojářské studio: Morph3D

O systému virtuální reality HTC Vive™

HTC Vive je první komplexní systém virtuální reality vyvinutý ve spolupráci firem HTC a který je od základu designován pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR). Vive přináší, díky nastavitelnému headsetu, dvěma bezdrátovým ovladačům s HD haptickou odezvou a preciznímu snímáním pohybu v rozsahu 360°, ohromující vizuální zážitek a možnost přirozené interakce s virtuálním prostředím. Zároveň systém umožňuje bezdrátové spojeníí s mobilním telefonem a přenos jeho nejdůležitějších funkcí do virtuální reality, stejně jako propojení s reálným světem pomocí vestavěné kamery. Tyto technologie praktickým způsobem zvyšují bezpečnost a umožňují bezstarostné ponoření do virtuální reality, díky kterému vás virtuální světy zprostředkované systémem HTC Vive pohltí vizuálně, fyzicky i emocionálně. Více informací na www.htcvive.com.

O Ready Player One

Nejnovější snímek Stevena Spielberga je akčním sci-fi dobrodružstvím na motivy stejnojmenného bestselleru Ernesta Clinea. Ten se podílel i na psaní scénáře, na kterém spolupracoval se Zakem Pennem, z jehož pera pochází i filmy Poslední akční hrdina, X-Men 2 nebo příběh filmu Avengers. Pod produkci se podepsali Donald De Line, Kristie Macosko Krieger, Steven Spielberg a Dan Farah spolu s exekutivními producenty Adamem Somnerem, Danielem Lupi, Chrisem deFaria a Brucem Bermanem. O herecké výkony se postarali Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, Lena Waithe, T.J. Miller, Philip Zhao, Win Morisaki, Hannah John-Kamen a Simon Pegg s Markem Rylancem.

Warner Bros. Pictures a Amblin Entertainment představují, ve spolupráci s Village Roadshow Pictures, Amblin Production a De Line Pictures Production film Stevena Spielberga “Ready Player One.” Premiéra se odehraje 29.3.2018 ve 2D a 3D ve vybraných kinech a sálech IMAX®, snímek bude distribuován společností Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Entertainment Company a ve vybraných regionech společností Village Roadshow Pictures. Film nese označení PG-13.

Zadavatel

-