Jak vybrat ideální víkendový pobyt

Víkendové pobyty na jednu nebo dvě noci jsou u nás velmi populární, ať už vyrážíme do zahraničí nebo po naší vlasti. My se dnes zaměříme na pobyty, které si můžete užít právě v Čechách nebo na Moravě.

phoca_thumb_l__MG_6304_5_6_fused_

Pokud nemáte možnost jezdit např. na chatu nebo chalupu, jsou právě pobyty na pár dnů skvělou variantou jak si odpočinout od každodenního shonu a alespoň na pár dnů vyrazit „ven“. Jak ale vybrat ten ideální víkendový pobyt, když nabídka je tak rozsáhlá?

Chci si hlavně odpočinout a užít relax

1133-zena_v_saune
Pokud si toužíte pořádně odpočinout a o víkendu chcete řešit pouze to, jestli si zajdete do vířivky nebo absolvujete thajskou masáž, bude pro vás ideální volbou wellness víkend. Pobyt plný relaxačních procedur si můžete užít v jakémkoliv ročním období bez ohledu na počasí, většina wellness zón je uvnitř hotelu. V rámci wellness pobytu jsou nejčastěji na programu masáže, finská sauna, bazény, infrasauna, vířivka, zábaly a zkrášlovací kůry.

Chci poznat nová místa

1224-cube-restaurant
Rádi cestujete, poznáváte nová místa a podnikáte výlety? Pro takový víkend bude nejlepší zvolit místo pobytu strategicky tak, aby bylo dobrým výchozím bodem pro výlety po okolí. Ať už raději jezdíte autem, na kole nebo pěšky, poloha hotelu je důležitá. Výhodou může být ubytování přímo ve městě, odkud bývá dobré spojení i veřejnou dopravou. Když navíc vyberete nějaké atraktivní historické město, můžete jeden den věnovat přímo jemu.

Chci si odpočinout aktivně sportem

1036-img-7930_tenis
Pokud jedete tzv. na vlastní pěst, při výběru hotelu prověřte sportovní zázemí nebo možnosti sportovního vyžití po okolí. Přitom nezapomeňte na časté omezení sezonou. Práci vám ulehčí pobytové balíčky přímo se sportovní náplní, kdy kupujete v balíčku s ubytováním také další služby – pronájmy sportovišť, bazén, golf apod. Luxusní víkend pro sportovce může být např. speciálně golfový, pro děti vodní víkend v aquaparku nebo ve sport-hotelu s velkým areálem pro sportovní vyžití celé rodiny.

Chci hlavně netradiční zážitky a zábavu

Aquapark-deti2
Pro vás bude ideální takový pobyt, při kterém si užijete něco netradičního. Oblíbené jsou pivní víkendy – pobyty s originálními pivními lázněmi nebo třeba s vařením piva, kdy se celý den zúčastníte přímo výroby v pivovaru. Vyrazit můžete také na víkedový pobyt na jachtě nebo plachetnici anebo si užít nádherný víkend v oblacích – na vysílači Praděd.

Všechny pobytové balíčky najdete v nabídce zážitkové agentury ESENNCE.cz.

Zadavatel

-