Jaké budou letos novinky v pneumatikách

Léto už pomalu odchází a možná i vy začnete zanedlouho nahlížet do garáže a kontrolovat, v jakém stavu jsou vaše loňské zimní pneumatiky. Samozřejmě, že ještě do konce října snad zapotřebí nebudou, ale počasí může překvapit kdykoliv a kupovat zimní pneumatiky až s příchodem prvního sněhu by rozhodně nebylo ideální.

novinky pneumatiky 2014
ilustrační foto: pixabay.com – VenV, zimní pneumatiky 2014

Při nákupu na poslední chvíli je mnohdy výběr unáhlený a může být špatný. Ideální je tedy s výběrem začít třeba nyní. Díky tomu budete mít i dostatek času na to, abyste se dozvěděli i nové trendy.

Značka na boční straně ani cena ještě kvalitu nedělá

Mějte na paměti, že kvalitu pneumatik neurčuje cena ani značka, kterou má vyraženou na boku, ale její parametry. Můžete klidně nakupovat pneumatiky levně, a přesto budou mít vysokou kvalitu. Ze všeho nejdříve byste si měli uvědomit, co od nových zimních pneumatik budete vyžadovat. Každý z nás má jiné nároky a tak se tedy nedá říci, že by jeden druh pneumatiky byl ideální volbou pro všechny uživatele.

Nápovědou mohou být testy zimních pneumatik

Každoročně před začátkem zimy provádí hned několik renomovaných a nezaujatých organizací testy zimních pneumatik. Do těchto testů vždy zařazuje novinky na trhu, ale i stálé modely. V testech zkoumají jejich jízdní vlastnosti na sněhu a ledu, ale i na suché mrazivé vozovce. Testy také porovnávají rychlost opotřebení a zahřívání pneumatik společně s dalšími důležitými jízdními parametry. Zimní pneumatiky pak na základě výsledků jednotlivých testů vyhodnotí a výsledky zveřejní. Výsledky těchto testů pro vás mohou být inspirací.

Kde vybrat

Vždy je lepší, když pro nákup pneumatik zvolíte stabilního a specializovaného prodejce. Stabilní prodejci si na našem trhu vytvořili stálou pozici a snaží se o neustálé rozšiřování sortimentu a nabídky. Specializovaní prodejci pneumatik se mohou například poznat podle toho, že nenabízejí pouze pneumatiky na osobní automobily a 4×4, ale třeba i na nákladní automobily, dodávky nebo motocykly.

Více informací a výše zmiňovaný prodávaný sortiment naleznete na adrese: www.pneu360.cz

Zadavatel

-