Levné teplo po celý rok i při spotřebě 100 000 litrů vody denně? Ano, s tímto pracantem…

Hledáte pro své ubytovací prostory spolehlivý zdroj levného tepla se schopností dodat až 100 000 litrů teplé vody denně? Pojďte se s námi podívat, jak Vám může pomoci tepelné čerpadlo Mitsubishi Q-Ton, respektive kde toto tepelné čerpadlo již dodává teplo za nízkou cenu v průběhu celého roku. Z dlouhého seznamu realizací jsme pro Vás vybrali ty, které budou maximálně relevantní i pro Vás, tj. tři ubytovací budovy, po jedné v Táboře, Dolní Vltavici a Luhačovicích.

Mitsubishi Q Ton u Domova mládeže SPŠ Tábor

Domov mládeže pro SPŠ Tábor

Domov mládeže pro Střední průmyslovou školu strojní a stavební v Táboře získává teplou vodu i za pomoci tepelného čerpadla Mitsubishi Q Ton o výkonu 30 kW. Tepelné čerpadlo zde bylo připojenu ke stávajícímu ohřevu vody – plynovým absorpčním tepelným čerpadlům a plynovému kotli.

Mitsubishi Q Ton zde dosahuje průměrného ročního topného faktoru 3,31 (hodnota zahrnuje spotřebu oběhového čerpadla i ostatních elektrických komponentů či tepelnou ztrátu ve venkovním potrubí). V letním období dosahuje Q Ton topného faktoru až 4,1!

Průměrné měsíční topné faktory za období 10/2016–1/2018

Průměrná denní spotřeba teplé vody činí v případě Domova mládeže SPŠ Tábor 4 400 litrů denně, ve špičkách až 7 800 litrů denně.

Topného faktoru 3,31 dosahuje Mitsubishi Q Ton při výstupní teplotě vody 65 °C, přičemž výkon čerpadla byl konstantní 30 kW v rozsahu venkovních teplot -7 °C až 34 °   C.

Hotel Relax v Dolní Vltavici kryje svou spotřebu teplé vody právě s Mitsubishi Q Ton

Hotel s wellness centrem, bazénem a čtyřmi apartmánovými domy je pro tepelná čerpadla výzvou, ne však neřešitelným zadáním. Konkrétně v Hotelu Relax vyrábí teplo tři tepelná čerpadla vzduch/voda IVT AIR X 170, 16 tepelných čerpadel vzduch/vzduch IVT Nordic a právě vysokoteplotní tepelné čerpadlo Mitsubishi Q-Ton, které zajišťuje dodávky teplé vody pro celý hotel i wellness.


Hotel Relax v Dolní Vltavici

Díky faktu, že Mitsubishi Q-Ton je schopno dodat denně až 8 000 litrů teplé vody, má Hotel Relax jistotu dodávek dostatečného objemu teplé vody v průběhu celého roku, tj. i během hlavní turistické sezóny.

Hotel Vega Luhačovice

V Luhačovicích dodává tepelné čerpadlo Mitsubishi Q Ton teplo pro hotel VEGA, budovu s 87 lůžky. Tepelné čerpadlo zde dodává vodu o výstupní teplotě až 90 °C v průběhu celého roku, tj. i při teplotách hluboko pod bodem mrazu.


Hotel Vega v Luhačovicích

Stanete se dalším spokojeným majitelem Mitsubishi Q Ton?

Se schopností ohřát levně až 100 000 litrů teplé vody denně, Mitsubishi Q Ton je vhodný nejen pro penziony, hotely, wellness centra apod., jeho služeb využívají i nemocnice, prádelny, kempy. Levný zdroj teplé vody se pro majitele čerpadel Q Ton stává zajímavou konkurenční výhodou, stejně jako fakt, že toto tepelné čerpadlo má díky přírodnímu chladivu CO2 nulové negativní dopady provozu na životní prostředí ve smyslu emisí skleníkových plynů, na což v případě ubytovacích prostor může slyšet ekologicky smýšlející část klientely.

Zadavatel

-