Nejčastější autonehody


Jezdíte bez nehod? Pak si můžete gratulovat. Nikdy ale nevíte, co vás na cestách potká. Proto je ze zákona povinné pro majitele motorových vozidel uzavřít u některé z pojišťoven povinné ručení. Pokud ho nemáte, budete škodu hradit ze své kapsy a navíc vás čeká pokuta.

Screenshot_17_08_15_13_13
ilustrační foto: flickr.com

Možná vás překvapí, že podle statistik pojišťoven a plnění povinného ručení nejčastěji vznikají škody na vozidlech během poměrně banálních situací. Škodu můžete tedy způsobit všude, i když se svým vozem nevyjíždíte nikam daleko, jezdíte opatrně, a využíváte ho tak akorát na nákupy. Proto nemít povinné ručení je holý nerozum.

Jaké jsou nejčastější karamboly, které se na silnicích stávají? Patří k nim nedání přednosti v jízdě nebo přejíždění z jednoho pruhu do druhého. Dále je to náraz do stojícího auta, a to především na parkovišti, nebo vinou nedobrzdění během dojíždění kolony. K hlavním rizikům patří nedodržení bezpečné vzdálenosti. Častým karambolem na našich silnicích je i srážka se zvěří. K dalším příčinám nehod se řadí rovněž nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky. Nejmenší jsou rizika u vandalismu nebo živelného poškození.

K nejčetnějším haváriím ale, možná překvapivě, patří ty při parkování. Téměř polovina všech škod hrazených z povinného ručení vzniká na parkovišti nebo zaparkovaném vozidle. Riziková jsou zejména parkoviště u supermarketů, kde bývá situace nepřehledná, je zde velký ruch a navíc je třeba dávat pozor na chodce. Většina lidí chce zaparkovat na nejlukrativnějších místech co nejblíže u vchodu, i když je parkoviště rozsáhlé. Další rizikovou zónou jsou parkoviště na sídlištích. Vozidel je mnoho a parkovacích míst málo.

Jak vidíte, nebezpečí karambolu může čekat všude, třeba i pár metrů od vašeho domu. Proto nezapomínejte na povinné ručení. Pokud jezdíte jen pár měsíců v roce v letním období, pouvažujte o tom sezónním. Kde najít vhodné povinné ručení bez několikahodinového srovnávání nabídek jednotlivých pojišťoven? Vyzkoušejte kalkulačku pojištění vozidel Topsrovnani.cz. Budete překvapeni, jak snadno a rychle najdete tu pravou pojistku pro vaše auto s co nejvýhodnější cenou.

Zadavatel

-