Nejkrásnější oblasti na Slovensku pro milovníky přírody

Slovensko je od nás, co by kamenem dohodil. U našich sousedů si užijete nádhernou dovolenou a nemusíte kvůli tomu jezdit daleko. Jestli si chcete odpočinout v lesích, u jezer nebo navštívit hluboké jeskyně, můžete hned vyrazit. Poradíme vám, která místa jsou u našich sousedů nejkrásnější a kde se vám bude zaručeně líbit.

Nízké Tatry

Tato oblast patří mezi nejoblíbenější v celém Slovensku. Nejznámější hotel Jasná se nachází v samém srdci této lokality. Toto pohoří slibuje nádherné výhledy, rozmanitou přírodu a obrovské možnosti pro venkovní aktivity. K nejkrásnějším místům zde se řadí:

  • Chopok,
  • Demänovská dolina,
  • Demänovská ledová jeskyně,
  • Vrbické

Nezáleží na tom, jestli si chcete užít klidnou procházku kolem nádherného jezera nebo vyšplhat na jeden z nejvyšších vrcholů Nízkých Tater. Hotel pod Chopkom je uprostřed krásné přírody, takže si ji užijete dokonce i po návratu z výletů do okolí. A v přírodě si vždy nejlépe odpočinete.

Vysoké Tatry

Tato oblast slibuje skvělé zážitky pro všechny, kdo milují turistiku, horolezectví, lyžování a snowboarding (v zimě). Doporučujeme navštívit Štrbské Pleso, Lomnický štít nebo Tatranský národný park (TANAP), kde si nejlépe užijete místní přírodu, klid a čistý vzduch.

Slovenský ráj

Chcete vidět kaňony, vodopády a divoké řeky? Podívejte se do Slovenského ráje. Prozkoumat můžete rokle Suchá Belá nebo Prielom Hornádu. Nachází se zde také jedna z nejstarších ledových jeskyní na světě, Dobšinská ledová jeskyně. Všichni milovníci turistiky a přírody si zde přijdou na své.

Muránska planina

Tohle je národní park, který nesmíte minout při svém prozkoumávání Slovenska. Typická je pro něj divoká příroda, hluboké lesy a nádherné skály. Zároveň můžete navštívit Muránský hrad a poznat alespoň kousek historie této země. Jaké z těchto míst vás láká nejvíce?

Zdroj obrázku: Martin / stock.adobe.com

Zadavatel

-