Největší trendy mezi jídelními stoly roku 2024

Jídelní stůl je centrem celé jídelny. Proto si ho musíte velmi pečlivě vybrat a soustředit se také na jeho kvalitu. Stůl z masivu vám vydrží po mnoho let, ale můžete si zvolit i jiné typy materiálů, např. bambus, kov nebo sklo. V dnešní době se interiérové trendy obecně zaměřují na:

  • funkčnost,
  • estetiku,
  • udržitelnost.

Udržitelné materiály

Recyklované materiály jsou dnes velmi populární. Může se jednat o recyklované dřevo, bambus nebo ekologicky šetrné materiály.Nová noha ke stolu nemusí být ze stejného materiálu jako deska. Když budete mít dřevěnou desku a k ní jedinečné kovové nohy, získáte jedinečný a velmi kvalitní kus nábytku.

Rustikální vzhled

Přírodní design trendy neopouští ani během letošního roku. Stoly z masivu s přirozeným vzhledem i strukturou jsou velmi oblíbené. Navíc u vás doma vydrží po celé roky. Mezi oblíbené druhy dřeva patří ořech, teak nebo dub. Dub je nejlevnější a zároveň kvalitní, takže ho má doma hodně lidí.

Minimalismus

Čisté linie a jednoduchost minimalismu okouzlila celý svět. Tento styl se hodí do interiérů ve skandinávském, moderním nebo bohémském stylu. Nejdůležitější je funkčnost, protože v minimalistickém domově musí každý kus nábytku dávat smysl.

Multifunkční vlastnosti

Hodně lidí dnes žijí v malých domovech. Z tohoto důvodu jsou velmi populární multifunkční kusy nábytku. Skládací jídelní stoly, které můžete snadno zmenšit nebo zvětšit dnes najdete snad všude. Některé stoly mají také úložný prostor nebo police, které jim dodávají ještě více funkčnosti.

Unikátní designy

Mezi lidmi roste také trend jedinečného nábytku na míru. Musíte si sice připlatit, ale získáte kousek, který nebude mít doma nikdo jiný. Navíc vám bude dokonale padnout do interiéru a získáte také vysokou kvalitu. Sami si zvolíte materiál, styl i povrchovou úpravu stolu.

Zdroj obrázku: photographee.eu / stock.adobe.com

Zadavatel

-