Několik tipů na ne zcela tradiční dárek

Když se blíží nějaký svátek, často uvažujeme, jakým dárkem našeho blízkého obdarovat. Jsou tací, kteří mají o svých dárcích jasné představy. Ale mohou být situace, kdy chceme obdarovat něčím, co má od ponožek a tepláků daleko.

Nabíjení ze slunce

Používání mobilních zařízení je již dnes zcela běžná záležitost. I když se používají stále větší baterie, výkonnost mobilních telefonů a tabletů je velmi vysoká a proto potřebují i ​​více energie. Proto je důležité mít k dispozici zdroj energie pro nabíjení takových zařízení. Co však v případě, že ten, jehož chceme obdarovat, tráví hodně času v místech, kde není elektrická síť? Může využívat slunce jako zdroj energie. Stačí mu na to solární nabíječka. Výběr je velmi široký. Pokud stačí částečné dobití baterie, poslouží i malá, lehká solární nabíječka na mobil.

Chce dobíjet rychleji a více, ale větší power banka je již váhou cítit v zavazadle? Na výběr jsou skládací, ale výkonné solární nabíječky na mobil. A aby nezabíraly při turistice mnoho místa, mohou se zavěsit na batoh, a dobíjejí i během chůze. Pokud je důležité vzít si power bank s sebou, ale pobyt se může prodloužit, jsou v nabídce power banky se zabudovaným solárním panelem. Pokud i energie ubývá, pomocí solárního panelu se průběžně může doplňovat. Výkonnější solární nabíječky dokáží dobíjet i tablety nebo notebooky. Takové nabíječky jsou však již určeny pro jiné podmínky, než je běžná turistika. Výběr je velmi široký, a solární nabíječku je možné využívat i doma po celý rok, čímž se ušetří i náklady na elektřinu, neboť nabíjet budeme ze slunce, ne z elektrické zásuvky.

Voda jako zdroj elektřiny

Pokud chceme někoho potěšit netradičním, a zajímavým dárkem, můžeme mu vybrat takový, který pro svůj provoz nebude potřebovat ani elektrickou zásuvku, ani solární panel, stačí mu na to voda. Například hodiny s budíkem a teploměrem, které fungují na vodu. Stačí nalít malé množství vody. Na displeji bude svítit čas, bude fungovat budík, a ukážou i teplotu.

Posloucháte ve sprše rádio? Nebo chcete poslouchat ve sprše rádio? Můžete, a nepotřebujete k němu žádnou elektrickou zásuvku. Stačí sprchová baterie, na kterou se namontuje rádio.

Zdrojem energie bude přetékající voda. Je to energeticky efektivní, protože elektřina se získává z protékající vody. Takto můžete poslouchat hudbu, nebo zprávy, přímo ve sprše. Toto rádio do sprchy, jako drobné vylepšení každodenního komfortu, je příkladem efektivního využívání energie která v opačném případě končí nevyužitá, spláchnuta dolů odtokem vaší sprchy.

Vzdělávací hračky

Vhodné hračky pro děti nemusí být jen ty, jejichž jsou plné televizní reklamy. Hračky mohou hravou formou děti naučit, jak využívat obnovitelné zdroje energie. Jednou možností mohou být hračky na solární pohon. Mohou to být různé stavebnice, ze kterých si děti poskládají hračky, a zdrojem elektrické energie je solární panel. Z jedné stavebnice může být poskládaných několik hraček, jak různé autíčka, nakladače, roboti a podobně.

Rozvíjí se tak fantazie, i znalosti. Další možností mohou být hračky, poháněné elektřinou, získanou z
vody. Ze stavebnice se poskládá autíčko, motorka nebo jiná hračka, přidá se několik kapek vody, a
autíčko se rozjede. Autíčka mohou být poháněny i vzduchem. Po sestavení se stane pohonem
stlačený vzduch. Takové hračky jsou vhodné nejen pro děti, ale zabaví se při nich i mnozí dospělí.

Zadavatel

-