Práce v zahraničí – ideální příležitost pro studenty

Láká vás něco nového? Chcete si zdokonalit jazyk? Toužíte si vydělat peníze a osamostatnit se? Ne, to opravdu není upoutávka na jazykový kurz, nýbrž otevřená cesta k zaměstnání v zahraničí. Procestovat svět, naučit se perfektně cizí jazyk a vydělat spoustu peněz – to je snem všech, kteří chtějí něčeho dosáhnout. Jak na to?

práce
ilustrační foto: pixabay.com – HebiFot

Au-pair jako start

Práce au-pair je skvělou příležitostí pro studenty, kteří se nechtějí jen celé léto „flákat“, ale naučit se mluvit, získat zkušenosti s výchovou dětí a vydělat si peníze. Kromě toho všeho na vás čeká nová kultura, noví lidé a přátelé. Nestudujete, ale chcete také zkusit štěstí za hranicemi? Pak získejte práci ošetřovatelky třeba ve vyhlášených německých penzionech nebo pracujte jako pokojská, recepční či barmanka v horských hotelech a letních destinacích. Možnosti jsou nekonečné! Na své si přijdou i dobrodruzi, kteří mohou zkusit štěstí na zaoceánských lodích. Bojíte se formalit? Nezoufejte! Zjistíme, jak na vrácení daní z Anglie, kam často vyráží za prací dělnické profese nebo řidiči autobusů. Poradíme s vrácením daní z Německa a ostatních zemí, kde se liší legislativa a zákony. Prohlédněte si nabídky prací, a i když budete mít možná pocit, že musíte slevit ze svých nároků, věřte, že brzy se v zahraničí můžete vypracovat na znalce svého oboru.


Na profesi nezáleží

Máte obavy, že se v zahraničí neuchytíte? Žádný strach! Svět je nakloněn všem profesím, od dělnických zaměstnání přes skutečné odborníky s jazykovou výbavou. K vyhledávání prací můžete využít speciální agentury nebo zkuste štěstí na zahraničních webech s pracemi či inzeráty v novinách. Nezapomeňte si ale pročíst všechny podmínky a požadavky. Mnoho prací vyžaduje odjezd ihned po pohovoru nebo do několika dní. Stejně tak se informujte o délce pracovního poměru, počtu dní dovolené, mzdě a ostatních náležitostech. Před cestou si zajděte k lékaři, protože jak je známo, v zahraničí byste za ošetření zubů či operaci mohli zaplatit majlant. Myslete i na pojištění. Probuďte v sobě dobrodruha a vydejte se za novou prací, zážitky a směrem svého života!

Zadavatel

-