Přírodní zázrak pro zdraví od pracovitých včel

Tradiční medicína se dostává znovu ke slovu. To znamená, že hodně lidí objevuje dávno zapomenuté látky a léky, které používalo mnoho z našich předků. Dnes se podíváme na dva produkty, které produkují včely a lidem přináší velkou dávku zdraví. Jejich léčivé vlastnosti potvrdilo i mnoho výzkumů, takže se jejich použití nemusíte bát. Právě naopak. Vyzkoušejte a uvidíte, že snadno nahradí chemické léky z lékárny.

Jedinečné vlastnosti netradičního medu

V posledních letech se více v obchodech objevuje jeden zvláštní druh přírodního sladidla. Novinkou je manuka med, který se získává z keřů v Austrálii a na Novém Zélandu. Tato sladká tekutina má obrovské množství pozitivních přínosů pro lidský organismus. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto medu patří:

  • antibakteriální účinky,
  • podpora hojení ran,
  • podpora trávení,
  • posílení imunitního systé

Tento med můžete používat jako klasické sladidlo, do jogurtu, čaje nebo cereálií. Zároveň vám pomůže během nachlazení, při poruše trávení nebo detoxikaci organismu. Při nákupu tohoto produktu se musíte dívat na označení UMF (Unique Manuka Factor) nebo na hodnotu MGO. Čím vyšší je toto číslo, tím zdravější a kvalitnější je produkt, který máte před sebou.

Včelí pyl přináší mnoho pozitiv do našeho života

Podívejme se ještě na jeden včelí produkt. Léčivý včelí pyl je velmi bohatý na živiny. Vitamíny, minerály a aminokyseliny. Podle odborníků se jedná o jednu z nejkomplexnějších přírodních potravin na světě. Jestli chcete posílit své zdraví a obohatit své pokrmy o netradiční superpotravinu, měli byste se soustředit právě na tento produkt. Přidat ho můžete do salátů i smoothie.

Pyl obsahuje hodně antioxidantů, takže je skvělý při sezónních onemocněních i pro podporu imunitního systému. Enzymy podporují trávení a vstřebávání živin do organismu. Při konzumaci je velmi důležité, abyste začali s malým množstvím. Jakmile si na něj tělo trochu zvykne, můžete dávky postupně zvyšovat.

Zdroj obrázku: George Dolgikh / stock.adobe.com

Zadavatel

-