Recenze iPad Apple mini

Po prvních týdnech testování jsem se rozhodl přispět svou recenzí o iPadu mini. Donutilo mě do toho hned několik rozporuplných věcí, které jsem četl na internetu a uvádím ji v samotném závěru recenze.

ipad mini
ilustrační foto: datart.cz

Funkčnost

Měl jsem tu čest pracovat s celou řadou tablu a nutno uznat, je až zvláštní, s jakou lehkostí iPad mini funguje v porovnání s jinými (konkurenčními) produkty. Pokud bych měl hodnotit jeho výkonnost, pokud jste ho zkoušeli, nebo s ním budete někdy pracovat, budete mít pocit, jakoby dané zařízení vědělo dopředu, co uděláte. Doposud jsem byl zvyklý, že například jakýkoli pohyb prstem po obrazovce znamenal jistou prodlevu od akce.

Kvalita

Opomenu-li hliníkové šasi, které prakticky a zároveň velice efektně chrání celé zařízení od možného poškození, velice mile mě překvapil displej. Pokud jste nikdy nepracovali s žádným zařízením od Applu, nelze vám to zcela dokonale vysvětlit, s ostřejším obrazem a barvami jsem se doposud nesetkal.

Design a brand

První, co mi vždy imponovalo u produktů od Apple, byl jejich čistý, jednoduchý design, spolu s logem nakousnutého jablka. Přesto uvádím design a brand až na třetím místě, protože po jeho zkoušení musím říci, že svou druhou příčku má oprávněně, funkčnost a kvalitu jednoduše „nepředběhne“.

Proč jsem si iPad mini málem nekoupil

Přestože jsem o iPadu uvažoval jako o jediném tabletu, který bych chtěl (žádná alternativa neexistovala), stačilo málo a nepořídil jsem si ho. Co mě nejvíce odrazovalo, bylo mnoho negativních komentářů po fórech o tomto zařízení, kde byla hlavním argumentem cena a „ovečkovství“, kdy se lidé prý ženou za značkou. Nyní, po zkušenostech mohu bezpečně říci, že tyto recenze nemohli psát uživatelé, kteří si zařízení někdy v minulosti pořídili. To je důvod, který jsem zmiňoval hned na začátku článku a kvůli čemu v podstatě uživatelská recenze iPad Apple mini vůbec vznikla, na popud negace proti produktu, který nemá obdoby.

Tip: Pro snazší hledání, pokud nevíte, kde ho sehnat, iPad koupíte zde.

Zadavatel

-