S novými okenními systémy ušetříte za tepelnou energii

Zimní období je pro spoustu lidí obrovský strašákem. Především u starších rodinných domů se často setkáváme s velkými tepelnými úniky. Pokud chcete mít v takovém objektu tepelnou pohodu, je zapotřebí více topit, což se samozřejmě odrazí na vyúčtování za energie.

velux foto
Foto: veluxeshop.cz

Další možností, jak se zbavit problémů s velkými úniky tepla v interiérových prostorách je pořízení nových oken, případně celých okenních systémů, které by mělo jít ruku k ruce s celkovou rekonstrukcí a zateplením.

Plast je i nadále sázkou na jistotu

Při požadavku na rekonstrukci nemovitosti si bude téměř každý její majitel pokládat otázku, jaká zvolit okna? K dispozici je celá paleta nejrůznějších provedení – jedná se zpravidla o dřevěná eurookna, nebo o plastové systémy. Již několik roků je sázkou na jistotu plast – zvolíte-li plastová okna VELUX, neuděláte v žádném případě chybu.

Plastová okna jsou vyrobena zpravidla na míru. Znamená to, že konečnému osazení předchází přesné zaměření. Kromě rozměrových variant lze vybírat i barevné provedení. Co se týká technických specifikací v podobě tepelné prostupnosti nebo izolace, i zde je spousta možností.

Nezůstávejte pouze u samotných oken

Pokud měníte v domě nebo bytě okna, určitě se při této investici poohlížejte i po okenním příslušenství. Jedná se zpravidla o stínící techniku v podobě žaluzií nebo rolet. Velice rozšířeným doplňkem, který nachází své využití hlavně v letních měsících roku, jsou potom sítě proti hmyzu.

Celková rekonstrukce uleví vaší peněžence

Při správném postupu rekonstrukce, jejíž součástí bude i výměna stávajících oken za plastová, můžete ušetřit na ročním zúčtování obrovské peníze. Počáteční investice se vám tak velice rychle vrátí. Kromě stránky úspornosti navíc prostřednictvím plastových oken podpoříte rovněž styl a komfort vašeho bydlení.

Zadavatel

-