Proč se úrazové pojištění vyplatí a jaké vybrat

Úrazová pojistka je zárukou, že se vám v případě úrazu dostane řádné finanční kompenzace. Pro každého člověka by měla být samozřejmostí, ovšem realita je zcela jiná.

vozíček
ilustrační foto: pixabay.com – geralt, článek: úrazové pojištění

Stále poměrně mnoho lidí tento druh pojistky podceňuje a co naplat – v případě úrazu potom pláčou, že nemají z čeho žít. Pokud patříte do skupiny „lidé bez úrazového pojištění“, změňte to! Úrazová pojistka nestojí moc a dokáže výrazně pomoci! Jaké možnosti se nabízejí a jak vybrat tu správnou?

Uvědomte si fakta

Je důležité mít na paměti, že pokud se vám stane úraz, může vás třeba i na několik měsíců vyřadit z pracovního procesu. V tuto chvíli jste odkázáni pouze na nemocenské dávky a co si budeme povídat, jejich výše rozhodně není nijak přívětivá, opomeneme-li životní pojištění pro případ finančního zajištění nehody v případě tragické události. Během doby léčení se tak poměrně snadno můžete dostat i do vážných finančních problémů. Právě proto se vyplatí mít úrazovou pojistku, která ztrátu financí kompenzuje a pokud je zvolena správně, dokonce ji i převýší. Úrazové pojištění se vyplatí i při méně závažných úrazech. Pokud je pojistka dobrá, můžete třeba i za tak banální úraz jako vykloubený prst dostat několik tisíc korun.

Jak vybrat tu nejlepší pojistku?

Úrazové pojištění osob dnes nabízí všechny pojišťovny v České republice. Nabídka je tedy bohatá, což ale není pro laika dobrá zpráva. Běžný smrtelník se v nabídkách vyzná jen těžko. Je dobré vědět, že si většinou můžete sami určit rozsah pojistných rizik i výši pojistné částky na jednotlivá rizika. Vše je proto dobré si rozmyslet. Některé pojišťovny dokonce posílají peníze ihned po stanovení diagnózy – tedy ne až po ukončení léčby, jak tomu bylo dříve. Při výběru pojistky je nutné sledovat výši odškodnění za každý den léčení a současně mnoho dalších položek. Laika mohou proto pojišťovny lehce ošálit, z tohoto důvodu lepší, nechat si s výběrem pojištění poradit od odborníků.

Jednička na českém trhu

Pokud chcete mít jistotu, že získáte tu nejvýhodnější pojistku, máme pro vás TIP. Kontaktujte společnost IMG a.s., která se řadí mezi přední firmy poskytující pojišťovací služby v České republice. Na trhu funguje ji 19 let a její zástupci patří k nejlepším! IMG a.s. je součástí mezinárodní sítě Wells Fargo Global Broker Network (největší světové sítě nezávislých pojišťovacích makléřů) a i vám nabízí pomocnou ruku!

Zadavatel

-