Skvělou dovolenou nemusíte plánovat měsíce dopředu

Ještě stále velké množství zájemců o dovolenou si myslí, že skvělá dovolená musí být naplánována minimálně několik měsíců dopředu. To možná platilo ještě před deseti a více lety, kdy jste si celou dovolenou museli zařizovat složitým hledáním, zařizováním a nikdo vám s tím nepomohl. V dnešní době už není složité zařizování a vybírání několik měsíců dopředu vůbec nutné. Právě naopak.

dovolená v Chorvatsku
Foto: tiptravel.sk, Bulharsko – Sluneční Pobřeží – Hotel Kotva

Dovolené last minute jsou v kurzu

Situace v dnešní době je přesně opačná. Stále častěji je vyhledávaná last minute dovolená. Čas do odletu nebo odjezdu na last minut dovolené je v řádech několika dnů, ale pokud zařizujete u spolehlivé cestovní kanceláře, nemusíte se prakticky o nic starat. Cestovní kanceláře by vše měly zařídit za vás. Odjezd na dovolenou za pár dnů má své podstatné výhody. Mezi ty hlavní patří i podstatně nižší ceny. Slevy cen last minute zájezdů jsou mnohdy i v řádech desítek procent z plné ceny. Dále je pak výhodou i méně času na stres při balení a před dovolenou.

dovolená v Chorvatsku
Foto: tiptravel.sk, Chorvatsko – Dalmácie

Nezapomeňte si ověřit kvality hotelu

To, že vybíráte dovolenou na poslední chvíli ještě neznamená, že byste měli své rozhodnutí unáhlit. Velmi podstatnou část dovolené dělají ubytovací prostory. Rozdíly v hotelích a ubytovacích komplexech jsou mnohdy obrovské, i když se může jednat o hotely se stejným počtem hvězdiček. V dnešní době můžete na internetu najít velké množství recenzí na konkrétní hotely. Pročtením recenzí zaberete jen pár minut a můžete se ušetřit možného nepříjemného překvapení. Recenze hotelů můžete například najít na tomto odkazu.

dovolená v Chorvatsku
Foto: tiptravel.sk, Bulharsko – Sluneční Pobřeží – Hotel Kotva

All inclusive je téměř standardní službou

Stále častěji jsou v současnosti vyhledávány pobyty all inclusive. Požadavky na komfort jsou neustále vyšší a množství zájemců o dovolenou si nechce dělat starosti s tím, kde budou jíst, co budou pít a kde si to koupí. Při zájezdech all inclusive je jídlo a pití v hotelovém komplexu započítáno již v ceně zájezdu v neomezeném množství. Peníze na dovolené tedy utrácíte jen za suvenýry a nadstandardní služby. Specialistou na all inclusive dovolené je například tiptravel.sk.

Zadavatel

-