Útulný domov s obklady z břidlice a kvarcitu

Blíží se Vánoce a na internetu můžeme číst spousty článků o nových bytových doplňcích, nábytku či dekoracích. Důvodem toho je, že spousta lidí přemýšlí jakým způsobem posunout své bydlení někam dál právě o Vánocích.

LIV 148 S
ilustrační foto: obkladyrepa.cz

My se dneska zaměříme na obklady zpracované z přírodního kamene. Konkrétně pak na typový kámen, čímž budou břidlicový kámen a křemenec. Každý kámen má svá specifika, o kterých by měl každý případný nový uživatel vědět.

Obecná specifika přírodního kamene
Kámen těžený v lomech po celém světě se dnes využívá k mnoha účelům. Může se jednat například o vysoce odolné dlažby, parapety, kuchyňské desky nebo obklady, o kterých bude dnes řeč. Nejznámější typy kamene kromě našich v úvodu zmiňovaných jsou žula, pískovec, travertin a opuka. Přírodní kámen se dá dělit podle toho, kde byl vytěžen a jakým způsobem je zpracovaná. Může se jednat o formátování do přesných panelů, nebo do volně ložených kousků. Přírodní kámen je významný stavební i dekorativní materiál.

Obklady Břidlice
S břidlici se lidé mohli v minulosti nejvíce setkat jako s tzv. břidlicovými taškami. Což je střešní krytina vyrobená právě z břidlice. Postupem času se břidlice začala čím dál více využívat pro účely obkladů.  Tento druh kamene můžete nejčastěji nalézt v zarezlé nebo černé barvě. Velmi časté jsou také tmavší odstíny kamene. Ty jsou těženy zejména v Asii. Břidlice je velmi tvrdá a kompozitní.

LIV 226-kamen

Obklady z kvarcitu
Kvarcit je často nazývaný jako křemenec. Je důležité si uvědomit, že se bezesporu jedná o tentýž kámen. Pro kvarcit je typická světlá barva. Zejména pak bílá a další odstíny, které jsou až do žluta či do modra. Křemencové obklady je možné velmi dobře uplatnit v rámci venkovních prostranství, zejména pak fasád. Skvělý doplněk vytvoří také v interiéru, kde velmi dobře zapadá k nábytku i dřevěné podlaze.

LIV 064-realizace

Kamenné materiály jsou velmi oblíbené i v posledních letech. Napříč tomu, že svět bičovala finanční krize, kamenné obklady na prodeji a oblíbenosti stále rostly. O tom také svědčí fakt, kolik kamenných domů dnes můžeme kolem sebe vidět. Pokud se rozhodnete si takový obklad pořídit pro své bydlení, určitě nepodceňte přípravnou fázi, která by měla zahrnovat poznávání materiálu kamene jako takového. K tomu Vám snad dnešní článek pomohl.

Zadavatel

-