Vstávat i bez kávy? Jde to!

Nemusíte do sebe po ránu lít hektolitry kávy, abyste nastartovali svůj den. Stačí znát sedm triků, se kterými budete po ránu svěží a nebudete vůbec potřebovat kávové probouzení. Tělo je schopné si za celou noc nastřádat povzbuzující látky a ráno je použít.

Ilustrační foto: Pixabay.com – Christoph

Jenže se musíme ke svému tělu i psychice chovat správně, aby se ony stimulanty mohly aktivovat a pomoci nám s ranním startováním i bez kávy. My vám prozradíme sedm triků, se kterými půjde vstávání jako po másle. Nemusíte aplikovat všechny, vyberte si ty pro vás nejpříjemnější! Nebo je můžete otestovat všechny a zůstat u těch, které se nejvíce osvědčí.

1. Protažení

Protažení slouží k prokrvení celého těla. A to je první krok ke správnému probuzení. Zvířata to vědí, a tak se ještě v pelíšku protahují o sto šest. Dokonce i slepice se nejdříve protáhne, než vyrazí z kurníku ven. Jen my jsme na to trochu zapomněli, a tak se nedivme, že se nám pak hůře vstává. Bez prokrveného těla a mozku to prostě nepůjde!

2. Voda

Ráno potřebujeme vodu nejen do těla, ale i na něj. Ihned poté, co vstaneme, bychom měli vypít sklenici vody, pokud možno vlažné a ideálně i s ovocnou šťávou, například citronovou, pomerančovou nebo jablečnou. Krev se naředí a bude snadněji protékat až do těch nejjemnějších vlásečnic.

Voda na tělo je dobrá v podobě vlažné sprchy nebo alespoň opláchnutí obličeje a rukou. V zimě asi bude stačit varianta číslo dva, zimní studený vzduch nás pak osvěží dokonale. V létě jistě půjdeme do sprchy i po ránu velmi rádi. Avšak nezapomínejme, že má být vlažná.

Když si pořídíme bambusové osušky, které jsou měkoučké a krásně savé, příjemné ranní pohlazení završí ten správný ranní rituál. Pohlídejte si ceny bambusových osušek v Pepco letáku. Bambusový materiál je přirozeně antibakteriální, takže se osušky snadno udržují. Bambus je měkčí než bavlna a také savější. Jen o něco déle schne. Pepco leták často nabízí běžné věci dají za opravdu nízké ceny, tak je fajn toho využít.

3. Vůně

Některé aroma spíše uklidňuje, jiné povzbuzuje. Když se je naučíte rozeznávat a používat, můžete mít v obývacím pokoji povzbuzující vůni, která vám pomůže s probouzením, nebo si do ložnice dát vůni, co pomáhá s uklidněním. Vůně ovlivňují náš život více, než si myslíme!

4. Pravidelnost

Když budete vstávat pravidelně ve stejnou dobu, tělo si na tento režim postupně zvykne a bude připravené vstávat, jakmile se přiblíží hodina probuzení. Platí to i pro situace, kdy například (výjimečně) ponocujete. Další den byste měli vstávat ve stejnou dobu a jít pak spát o dost dříve.

5. Odměna

Každý fungujeme díky motivaci. Proto bychom si měli nastavovat odměny na každý den i za to, že vstaneme. Vynikajícím lákadlem je módní oblečení z Kiku. Prostě vstaneme s tím, že se jdeme obléci do nových, slušivých kousků, co jsme si nedávno pořídili z KIK letáku a ještě k tomu za pěknou cenu – a motivace ke vstávání je na světě. Nebo si rovnou naplánujeme nákup v Kiku, který si zasloužíme za to, že jsme v pohodě vstali. V Kiku se vždy najde něco do našeho šatníku!

6. Budík jinam

Budík si dejme jinam, než kam dosáhneme z postele. To k dostatečnému probuzení většinou stačí. A samozřejmě se pak nesmí konat návrat zpátky do postele. Protáhnout se totiž půjdeme do obýváku na sedačku nebo rovnou na cvičící podložku.

7. Svěží muzika

Každého dokáže rozpálit zcela jiný žánr nebo interpret. Ale to nevadí. My si prostě pustíme, co se nám líbí. A můžeme střídat s partnerovou hudbou, aby každý dostal svůj díl „nakopávací“ hudby, která poslouží k probuzení a nastartování dobré nálady mnohem lépe než káva. Po dvou, třech skladbách už budeme jako rybičky, připravené čelit nástrahám běžného dne.

Zadavatel

-