Vybíráme ideální pelíšek pro psa

Každý pes by měl mít místo, které bude patřit jen jemu a kde může odpočívat. Rozhodně není správné nechat psa, aby si své odpočinkové místo udělal z vašeho gauče či dokonce z postele (je to velmi nehygienické) a současně také není dobře odbýt psa nějakou starou dekou. Existuje jen jedno řešení – pořídit psovi pelech. Poradíme vám, na co byste si při jeho výběru měli dát pozor.

pelíšky pro psy
ilustrační foto: mujmazlik.cz

Výběr velikosti a tvrdosti

Na velikosti záleží ze všeho nejvíce. Důležité je, abyste sledovali v jaké poloze váš pes rád spí. Změřte ho a rozměry, které zjistíte, jsou ty nejmenší jaké by pelech měl mít. Pro psa je také důležitá tvrdost matrace pelíšku. I to zjistíte sledováním jeho chování. Pokud si pes rád lehá na zem, má rád tvrdší podložku.

Matrace, s mantinely nebo boudička

Pelechy pro psy jsou k dostání v různém provedení. Nejednodušším druhem jsou pelechy v podobě matrací. Ty jsou vhodnou volbou především pro velká plemena. Koupit můžete i pelech s mantinely. Tyto vyrábí například značka ROGZ, v jejím sortimentu se nachází především pelechy s měkčí výplní. Zajímavé modely nabízí i značka Red Dingo, její pelíšky mají dokonce i kožešinu, která pejsky příjemně hřeje. Pelechy s mantinelem jsou vhodné pro střední a malá plemena. Třetí variantou je boudička. Tu ocení zejména malí psíci, kteří potřebují mít pocit bezpečí.

TIP – jestliže vás pes často běhá i ven a není zrovna čisťounký, volte extra odolné pelíšky. Výrobou těchto pelechů je známá značka Dooop. Její pelechy jsou ušity ze speciální tkaniny, která je hebká a super odolná – nepropouští vodu a snadno se udržuje.

Při výběru pelíšku nezapomínejte ani na design. Jestliže se nechcete s údržbou pelechu příliš trápit, volte takovou barvu, která je podobná barvě srsti vašeho miláčka. Nečistoty jsou také méně vidět na tmavších barvách.

Kde koupit? Stačí se podívat na chovatelské potřeby.

Zadavatel

-