Vytápíte interiér briketami? Dbejte na vhodný výběr

Dřevěné brikety v současnosti patří ke stále častěji využívaným palivům pro vytápění interiéru. To především z několika důvodů. Brikety mají vysokou výhřevnost, snadno se s nimi manipuluje, jsou ekologické a hlavně patří k nejlevnějším způsobům vytápění. V porovnání s plynem nebo elektřinou může vytápění pomocí dřevěných briket znamenat úsporu i několika tisíc korun za jedinou sezonu.

dřevěné brikety
ilustrační foto: optimtop.cz – Dřevěné brikety vyrobené ze 100% bukového dřeva

Kde nakupovat

Brikety se vždy vyplatí nakupovat u specializovaných prodejců, kteří mají široký výběr a můžete si zvolit, které vám budou vyhovovat nejvíce. Na trh je totiž několik variant briket. Takovým prodejcem je například společnost OPTIMTOP. 3 základní druhy z nabídky této společnosti si nyní představíme. Jednat se bude vždy o brikety z jiných dřevin.

Dřevené brikety RUF, salonky dubové

První druh dřevěných briket, které si z nabídky společnosti OPTIMTOP představíme, budou brikety RUF, v podobě dubových salonků. Tyto brikety dosahují nejvyšší jakosti. Vyrobeny jsou ze 100% dubového dřeva a disponují vysokou hodnotou slisování. Kombinace vysoce kvalitní dřevní hmoty a jemné frakce zajišťuje dlouhou dobu hoření a tím pádem vysokou výhřevnost a úsporu financí. Brikety ohoří po celé své ploše a produkují pouze minimální množství popela.

Válcové brikety smrk s dírou

Velmi oblíbená varianta briket je ze smrkového dřeva. A právě tento druh si představíme, jako další. Jedná se o brikety ve válcované podobě s dírou uprostřed. Díky svému tvaru a především díky díře uprostřed umožňují snadnější zátop a také lepší prohoření. Vhodné jsou pro celodenní intenzivní vytápění v kotli, kamnech i otevřených a zavřených krbech.

Válcované dřevěné brikety, mix listnatých dřevin

Nikde není psané pravidlo, že brikety by měly být vyrobeny jen z jedné dřeviny. I dřevěné brikety vyrobené z mixu listnatých a jehličnatých dřevin mají své přednosti. I tento druh najdete v nabídceOPTIMTOP. Jejich délka je 30 cm a průměr 8cm, bez díry uprostřed. Složení dřevní hmoty v těchto briketách je pro vytápění optimální. Větší zastoupení mají listnaté dřeviny (85%) a jehličnany mají zbylých 15%. Díky tomuto složení je dosažena opravdu maximální výhřevnost.

Tip: společnost OPTIMTOP nabízí všechny druhy briket s dopravou zdarma po celé ČR už od jedné palety.

Zadavatel

-