Vyzkoušeli jsme za vás žehličku Philips GC9231/02. Jak test dopadl?

Žehlička je pro většinu českých domácností téměř nepostradatelný malým spotřebičem. Nezáleží na tom, zda žehlíme věci pro sebe, pro manžela a přítele nebo pro své děti. Od žehlení vždy očekáváme perfektní výsledek s minimální námahou.

žehlička
ilustrační foto: datart.sk

Jen na našem trhu můžeme ale najít stovky modelů a druhů žehliček. Vybrat tu správnou nemusí být vůbec snadné. My jsme se rozhodli vám pomoci a otestovat model Philips GC9231/02. Jedná se o napařovací žehličku vyšší cenové kategorie. Zajímal nás tedy rozdíl v porovnání s nižší výrobkovou řadou.

Jak je to s žehlící plochou?

U každého modelu žehličky je jedním z nejdůležitějších kritérií kvalita žehlící plochy. Philips GC9231/02 je vybavena plochou SteamGlide, doposud nejvyvinutější žehlící plochou od společnosti Philips. Skvěle klouže při žehlení, což jsme poznali na vlastní kůži. Plocha je odolná i proti poškrábání. Tento model žehličky byl testován nezávislými odbornými institucemi na textil. Tyto testy prokázaly, že je naprosto bezpečná pro všechny žehlitelné materiály. Dokonce i ty nejjemnější jako je kašmír, hedvábí nebo vlna. I my musíme potvrdit, že jsme po žehlení na žádném testovaném materiálu nenašli stopy poškození látek.

Pára

U každé napařovací žehličky je také důležitá funkce páry při žehlení. I ta výrazně napomáhá ke snadnějšímu a efektivnějšímu žehlení materiálů. Philips GC9231/02 má zásobník na 1,5 l vody. Při našem testu vydrželo toto množství na 1 hodinu a 45 minut žehlení. Voda se pak dá kdykoliv doplnit. Na napaření vody před začátkem žehlení jsme museli čekat 2 minuty, což je průměrná délka. Trvalý výstup páry dosahuje hodnot až do 120 g/min a parní ráz až 310 g. Tlak páry může být až 6 barů. Takový tlak páry lépe proniká skrze materiál. Žehlička je vybavena vlastním stojanem, ve kterém lze uzamknout a snadno přenášet.

Tento model napařovací žehličky je v porovnání s ostatními druhy dražší. Ovšem její funkce a výbava si toto cenové ohodnocení zaslouží.

Zadavatel

-