IT |

Webové konference

Jednoduše ovladatelné, nejrychlejší a nejekonomičtější řešení pro pořádání konferencí. To jsou ve zkratce webové konference v kostce.mountainsphoto.ru

webové konference
ilustrační foto: pixabay.com – Unsplash

Webové konference jsou ideálním pomocníkem sloužící pro každodenní setkání. Slovy jednoho z provozovatelů webových konferencí: „Přes webové konference je možné organizovat schůzky, školení, podporu prodeje, přednášky nebo krátké prezentace.“ tvorba dokumentů, archivace online setkáníZjednodušeně řečeno, webová konference je prostředek, jak spojit množství lidí bez ohledu na jejich aktuální lokaci a místní čas, kde se nachází a to za nejnižších možných nákladů, kterými standardně jsou:
– nájem prostor konferenčních
– náklady na občerstvení
– náklady na dopravu přednášejících, případně školitelů
– náklady na ubytování přednášejících, případně školitelů, jedná-li se o několikadenní konferenci

Cisco WebEx je webová konference , která je provozovaná „kdesi“ (v cloudu). Cloudové řešení pro uživatele znamená, že služba je reálná 365 dní v roce 24 hodin denně, k jehož používání není nutné instalování jakýchkoliv aplikací do zařízení, kde WebEx funguje. Mezi ně se řadí kterékoliv počítače s operačními systémy: Windows, Mac, Linux, Solaris a rovněž tak funguje i na mobilních zařízeních s Wi-Fi nebo 3G. WebEx, respektive jedna ze zmiňovaných služeb, WebEx Meeting Center je jednou ze služeb telekomunikačního operátora EMEA s.r.o., který k webovým konferencím navíc prostřednictvím WebEx Meeting Center dává možnost sdílení dokumentů, tvorba dokumentů, jejich anotování a společné vytváření jako například excelových tabulek, dokumentů ve wordu nebo powerpointových prezentací a to až v 25 osobách. Kromě WebEx Meeting Center společnost EMEA nabízí další služby: WebEx Event Center, WebEx Training Center a WebEx Support Center.

Nehledě na již zmiňovaná fakta, internetové prostředí smazává jakékoliv distanční hranice. Budete-li působit lokálně, jen na českém nebo slovenském trhu, přesto je těžké skloubit termín meetingů, konferencí nebo školení více osob do jednoho termínu, který se hodí všem. V konkrétním případě to lze uvést na obchodnících jedné společnosti: v ČR je 14 krajů (od 1.1.2002), každý kraj má přiděleného obchodního zástupce společnosti, kteří jsou hnacím motorem firmy a dennodenně se snaží získat nové zákazníky pro firmu. Bez tohoto nástroje by téměř nebylo možné nalézt termín, který by vyhovoval pro 14 lidem. Znamenalo by to, že se všichni obchodníci budou muset sjet do jednoho bodu, řekněme v Praze. Pro nejvýchodnější a nejzápadnější obchodníky koutů ČR by to bez WebEx meeting center znamenalo celodenní akci a vypadnutí ze standardních pracovních procesů. V reálu by to nebylo v pravidelných intervalech zcela možné, proto ilustrací příkladu lze říci, že bez webových konferencí a plánování online setkání není možné něco takového efektivně realizovat.

EMEA s.r.o.
nám. Míru 1217
768 24 Hulín
Tel.: +420 570 575 505 nebo 607 006 612
E-mail: [email protected]
web: http://emeameet.cz/

Zadavatel

-