Jak zrekonstruovat koupelnu

Také už vás nebaví chodit stále do nevzhledné, často ještě umakartové koupelny vašeho bytu? Potom její vzhled radikálně změňte, a to rekonstrukcí. Na samotném počátku je třeba mít určitou inspiraci.

foto
ilustrační foto: pixabay.com – Hangjeebatt

Tu načerpáte třeba u svých známých, v katalozích, nebo navštivte Suprbydleni.cz, kde taktéž získáte zajímavé tipy, které se k potřebám změn vztahují. Poté už nezbývá nic jiného, než se pustit do samotných prací.

Všechno musí z koupelny pryč

Prvním krokem, který je třeba udělat, je koupelnu vyklidit. Odmontujte tedy všechny její součásti, od různých skříněk, přes zrcadla, až například po umyvadla a další prvky. Teprve poté mohou přijít na řadu bourací práce, u kterých už je vhodný odborník, a to hlavně abyste eliminovali poškození vodních rozvodů. Jakmile jsou pryč i samotné stěny, přichází na řadu instalatér, který se postará o nové rozvody vaší vody.

Sdělte mu své požadavky

Aby vše připravil podle vašich představ a návrhů, je třeba říci, jaké vlastně plánujete rozložení umyvadel, pračky, nebo i vany. Díky tomu připraví prvotní vodní rozvody, ale také nezbytné odpady. Jakmile jsou jeho práce hotovy, přichází na řadu další specialisté. V koupelně je totiž třeba připravit podlahu, a celé jádro důkladně vyzdít.

Nechte to na odbornících

I zmíněné postupy je vhodné nechat na profesionálech, jelikož si můžete být jisti rychlostí i dobře odvedenou prací. Ohledně samotných rekonstrukcí a staveb najdete více informací zde. Jakmile je vše téměř hotovo, je třeba obložit koupelnu kachličkami. To už je v celém procesu poměrně jednoduché, a můžete dané kroky zvládnout i svépomocí. Jakmile je i toto hotovo, stačí umístění všech nových prvků.

Mezi ty se řadí i koupelnový nábytek, které je třeba vybírat hlavně kvalitní, a to s ohledem na vlhkost, která se v koupelně drží. I na to je vhodné klást skutečný důraz.

Zadavatel

-