LED svítidla jsou druhem osvětlení s největší nabídkou i největším potenciálem

Žádný jiný druh svítidel není v současnosti tak známý, jako právě LED osvětlení. Jedná se o moderní a progresivní druh, který rozhodně má co nabídnout.

led svítidla

ilustrační foto: ledsviti.cz

Ať už se zaměříme na přednosti LED technologie nebo na pestrou nabídku provedení světel, v obou kategoriích LED osvětlení doslova válcuje ostatní druhy osvětlení. A právě sortiment LED a jeho přednosti si nyní detailněji rozebereme.

Začneme s velikostí nabídky světel do domácnosti

Do domácnosti se skvěle hodí LED pásky, jsou ideální na všechny rovné i zvlněné povrchy, jelikož jsou pružné a dokáží se skvěle přizpůsobit povrchu. Můžeme je použít třeba na podsvícení kuchyňské linky po celé její délce nebo jako dekorativní osvětlení do jakékoliv místnosti. Oblíbené mezi majiteli domů jsou LED panely, které se dodávají v různých variantách. Dají se tak připevnit na stěnu nebo například zabudovat do podhledů. Na zahradu, do dílny nebo do garáže se zase výborně hodí LED reflektory, které mají oproti halogenovým spoustu výhod. Kromě mnohem nižší spotřeby se především nezahřívají a jsou tak mnohem bezpečnější.

LED osvětlení do firem a průmyslových provozů

Také v komerční oblasti najdou LED osvětlení své velmi široké využití. Nejvyužívanějším druhem v této oblasti jsou LED zářivky (trubice). Dále je možné vybírat venkovní veřejné osvětlení, LED reflektory se senzorem pohybu, pracovní světla i specializované druhy průmyslového LED osvětlení. Všechny druhy v maximální kvalitě.

A jaké jsou vlastně přednosti LED

Základní a největší výhodou LED osvětlení je úspora financí. Provoz všech druhů LED osvětlení je mnohem levnější než provoz konkurenčních typů. Kromě energetické úspornosti jsou tu ale i další výhody, které se tolik nezmiňují, ale je vhodné si tyto výhody připomenout. Mnohem větší je i mechanická odolnost LED technologií. Klasickým žárovkám stačí malý náraz, aby se rozbily, LED žárovky přežijí i pád. Jsou vyráběny ekologickým způsobem a vydávají nižší emise tepla. Životnost se udává v rozmezí 50 000 až 100 000 hodin provozu. Vhodná technologie i pro krátkodobé svícení při častém vypínání a zapínání.

Zadavatel

-

...