Cestujte za zlomek ceny

Kupovat pobyty, dovolenou z cestovních kanceláří za “plné”, ceníkové ceny, je dnes přežitek. Seznam tipů, jak hledat a ušetřit.

romantická dovolená na lodi
ilustrační foto: pixabay.com – Skitterphoto, romantické pobyty se slevou

2 možnosti, jak ušetřit

Plánujte dopředu

Uveďme si příklad, jak získat slevy na pobyty v létě díky tzv. first minute zájezdům: Víte-li na podzim, případně v zimě o přesném datu dovolené, kterou vám zaměstnavatel schválí, je nejvhodnější možnost objednat dovolenou dopředu.
Výhody
+ markantní rozdíly v cenách za pobyt oproti původní cenové nabídce
+ můžete vybírat ze všech dostupných destinací a ubytovacích zařízení, jenž jsou k dispozici na nadcházející sezónu
+ jsou volné snad veškeré dostupné termíny pro danou sezónu
Nevýhody
– nemůžete předpokládat náhlé změny situací, například onemocnění, byť konkrétně v letních měsících není šance k onemocnění vysoká

Pokud neradi plánujete, nemáte možnost zaplatit dovolenou dopředu, nebo je už zkrátka pozdě, existují zda další možnosti, jak získat slevy pobytů.

Zapomeňte s nabídkovými tištěnými katalogy

Pokud nemáte mnoho času do dovolené, titulek odstavce vypovídá za vše. Tištěné nabídkové katalogy se tvoří v grafických studiích týdny a měsíce, poté jsou předány do tiskové výroby a teprve poté se dostanou k vám, do rukou. Jejich aktuálnost je pro vás mizivá, proto hledejte na internetu slevy cestování nebo last minute zájezdy, případně nejzazší možnost, jak objednat dovolenou, tzv. super last minute s odletem řádově do desítek hodin od objenání. Následně si vyberete destinaci včetně termínu, kdy chcete odcestovat a budete mít rázem k dispozici seznam všech aktuálních volných dovolených v daný okamžik.
Výhody
+ markantní rozdíly v cenách za pobyt oproti původní cenové nabídce
+ víte, že můžete odcestovat, jste fyzicky i psychicky způsobilí
+ můžete vybírat destinace dle aktuální předpovědi počasí
Nevýhody
– shánění dovolených na poslední chvíli není doporučováno četným skupinám, ale primárně jsou určeny pobyty pro dva, případně pro čtyři

Náš tip: Otestovali jsme pro vás slevový server, zaměřený ryze na slevy pobytů a zážitků. Přehledný seznam můžete nalézt na adrese www.newgo.cz.

Komentáře

Standa C., 15.7.2015 16:22
Cestování za zlomek ceny je skvělé, ale nezapomínejte na cestovní pojištění!

Zadavatel

-