Kam za teplem: exotická dovolená

Také toužíte po horké letní dovolené a se zájmem listujete lákavými katalogy? Vybrat si z nabídky cestovních kanceláří je v dnešní době snadné. Které exotické oblasti jsou pro nás nejsnáze přístupné? Uveďme si alespoň pár z nich.

dovolená
ilustrační foto: pixabay.com, Egypt články

Egypt

Jedná se o nejbližší destinaci, kde je možné využít teplých vln Rudého moře. Dovolenou na tomto místě lze pořídit s nižším finančním limitem, než je tomu u dalších uvedených. Je však na každém, aby zvážil bezpečnostní hledisko. A to ať se jedná o cestu kamkoli. V Egyptě můžete zavítat třeba do nejznámějšího střediska Hurghada či jiných destinací, které popisuje nejeden magazín o dovolenkách z České republiky i Slovenska.

Odtud, jako i z jiných míst, je možno realizovat výlety za historií, stejně jako plavby s možností šnorchlování nad krásnými korálovými útesy.

Spojené arabské emiráty

V poslední době se jedná o velmi žádané pobytové místo, kde se lze nejen ohřát, ale i nahlédnout do budoucnosti. Kdo hledá historické památky, bude zklamán. Spojené arabské emiráty (SAE či anglicky UAE) těží z nadčasovosti. Budovy jsou mixem klasického a moderního slohu, což je po architektonické stránce činí dobře hodnocenými.

Pokud si někdo přeje klidnější místo pro pobyt, výhodné je ubytovat se např. v emirátu Sharjah. Odsud není problém zajet do blízkého Dubaje.

Nejkrásnější pláže v roce 2013

Pro rok 2013 je v Evropě byly jmenovány mezi nejkrásnějšími plážemi pláž Conigli na Sicílii, která je známá svým bílým pískem. V Karibiku se nachází hned několik pláží, jenž se umísťují mezi nejkrásnějšími místy světa:
– Flamenco Beach na ostrově Culebra
– Grace Bay na ostrově Providenciales v souostroví Turks and Caicos
– Eagle Beach na ostrově Aruba
– Další vyhlášené pláže se nachází v Austrálii nebo Brazílii

Svou vysněnou dovolenou však může každý hledat dle svých představ. Možností jsou i jiná oblíbená místa jako např. Maledivy, Mauricius, Seychely a spousta dalších.

Slovenský portál o dovolených doporučuje: zľavy na Pelikan.sk

Zadavatel

-