Z kuchyně do koupelny aneb využíváme olivový olej!

Olivový olej je populární nejen díky jeho skvělé chuti, ale také pro jeho zdravotní účinky.

clothing-650380_640
ilustrační foto: pemap.cz

Patří mezi nejbohatší přírodní zdroje prospěšných nenasycených mastných kyselin. Je také významným přírodním antioxidantem, protože obsahuje vitamín E, který zpomaluje stárnutí a pomáhá ničit volné radikály. Olivový olej byste proto ani vy neměli používat jen v kuchyni, ale naplno využít i jeho skvělé účinky v kosmetice. Přinášíme hned několik tipů.

Olivový olej jako součást pleťových masek

Olivový olej se skvěle hodí do pleťových masek. Díky vitamínu E působí blahodárně na pokožku. Pomáhá při redukci vrásek a je zárukou celkového posílení pleti. Je dobré ho spojit s bylinkami a ovocem.

Maska pro redukci vrásek a hydrataci: smíchejte cca 2 lžíce oleje se šťávou z 1 citronu a přidejte ještě najemno nastrouhané jablko. Přidat můžete i heřmánek pro zklidnění.

Maska proti akné: 2 lžíce olivového oleje smíchejte s jedním balíčkem kvasnic.

Jak masku použít – směs naneste na pokožku a nechte minimálně 15 minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou. Aby byl účinek co možná největší, opakujte 2x týdně.

Jako odličovadlo a při koupeli

Olivový olej je možné používat jako odličovadlo. Stačí nanést několik kapek oleje na vatový tamponek a lehce odlíčíte i větší nános make-upu. Několik kapek oleje také přidejte do koupele. Pokožka bude vláčnější a perfektně hydratovaná.

Proti suché pleti

Jestliže máte suchou pleť, použijte olej „jen tak“. Aplikujte ho na postižená místa a brzy uvidíte, že se suchá pokožka bude uzdravovat.

Jaký použít?

Pro kosmetické účely i kuchyni je nejlepší používat olivový olej lisovaný za studena, protože tento si zachovává všechny účinné látky. Doporučujeme olivový olej Terra Creta, který oceníte i proto, že pro snadnější dávkování má rozprašovač. Tento a další vysoce kvalitní oleje koupíte online nawww.pemap.cz .

Zadavatel

-