Sparta ostrouhala po sporné penaltě s Libercem

Předvánoční 13. kolo Fortuna ligy málem oloupila pražská Sparta venku na stadionu U Nisy liberecký Slovan a po remíze 1:1 si domů na Letnou odváží jeden body.

Ilustrační foto: Sparta.cz

Sporný moment zápasu

Sparťanské martyrium, tak by se dala nazvat situace, které už jen liberecký Mara dovršil. Sudí Marek nařídit kuriózní penaltu poté, co domácího gólman Nita dostal bombu míčem zasáhla bomba do obličeje, kterou dokázal mířící za jeho záda lapit.

Sáček se sklonil nad Nitu, dotkl se míče, přestože nebyla hra přerušena. Pravděpodobně bez jakéhokoliv úmyslu, chtěl pomoci spoluhráči a zjistit, zda je v pořádku.

Náš tip: Sazeniformat – zjistěte si ty nejlepší kurzy na zápasy!

3. místo závěrem podzimní části

V tabulce tak drží se 28 body třetí příčku se ztrátou jednoho bodu na druhou Plzeň a náskokem šesti bodů na čtvrtou Olomouc. Liberec spadl se 21 body z šesté příčky na osmou, kde se dělí bodově s šestým Slováckem a sedmým Baníkem Ostrava.

Branku domácího týmu vstřelil v 33. minutě Mara a pár minut po poločasové přestávce srovnal skóre, kdy Juliš zpracoval vysoký balon přesně mířenou hlavičkou.

Utkání řízené Františkem Markem za asistence Miroslavem MoláčkemPavlem Hrabovským a videorozhodčím Rostislavem Denevem

Sparta – Liberec 1:1 (0:1)
Branky: 48. Juliš – 33. Mara z pen. Rozhodčí: Marek – Moláček, Hrabovský – Denev (video). ŽK: Juliš, Dočkal, Souček, Pavelka – Hilál, Kačaraba, Sadílek.
Sparta: Nita – Sáček, Čelůstka (7. Polidar), Hancko, Hanousek – Vindheim (66. Karlsson), Souček, Pavelka, Dočkal, Plavšič – Juliš. Trenér: Kotal.
Liberec: Nguyen – Koscelník, Jugas, Kačaraba, Mikula – Pešek, Sadílek, Matoušek (37. Beran, 82. Rondič), Mara, Mosquera – Hilál (54. Rabušic) Trenér: Hoftych.