Vánoční úklid levou zadní

Vánoce se nezadržitelně blíží, což znamená, že je nejvyšší čas na pořádný úklid. Když si ho dobře naplánujete, půjde vám od ruky jako nikdy. Ptáte se, jak na to? To vám prozradíme na následujících řádcích.

vánoční úklid
ilustrační foto: hometipsor.com

Nejprve si na papír sepište, co je třeba udělat a jaké pomůcky k tomu budete potřebovat. Jakmile zjistíte, že něco nemáte, nebo dochází, rovnou pište i nákupní seznam. Zajistěte si také nějaké pomocníky, pokud to jde. Dobrá organizace je půl úspěchu.

1. Začněte tam, kde moc nepobýváte

Ložnice, pracovna, meditační pokoj, zkrátka takové ty místnosti, kde se zdržujete mnohem méně než například takovém obýváku či kuchyni. V těch začnete. Bude to rychlé a jednoduché, a co více. Neotráví vás to hned na startovní čáře celého uklízecího maratónu. Na úplný závěr si nechte koupelnu, kterou po celou dobu využíváte k máchání hadrů, výměně vody apod.

2. od stropu k podlaze

Postupujte z vrchu dolů. Protože pokud byste uklízeli naopak, pak si třeba čerstvě nablýskanou podlahu zašpiníte prachem, který posléze začnete stírat z horní desky skříně.

3. nehromaďte odpadky na kupy

Kamkoliv se hnete, mějte při ruce nachystaný odpadkový pytel. Protože přebíhat neustále ke koši, když narazíte na něco, co do něj patří, je zbytečné. Otráví vás to a ještě ztratíte cenné minuty. A pamatujte na to, že rozbité a již dosloužilé věci opravdu nemá význam skladovat.

Info: Máte rádi weby jako iDnes.cz nebo Novinky.cz? Sledujde také InfoBlok nebo například Článkov a buďte denně v obrazu!

Zadavatel

-