Zapomeňte na předsudky, nebankovní půjčky jsou pro všechny!

Nebankovní úvěry se u nás dlouhodobě těší vysoké oblibě. Často je však vyhledávají především ti klienti, kteří by u klasické banky měli zavřená vrátka kvůli nízkým příjmům nebo problémům se splácením v minulosti.


ilustrační foto: Pixabay.com – Picsues

V institucích, které nabízejí nebankovní půjčky pro každého, naproti tomu uspějí bez potíží. Obvykle jsou totiž vyřizovány bez nahlížení do bankovních registrů.

Naopak ti klienti, kteří ještě nemají žádné zkušenosti s úvěry, nejprve raději zamíří do standardní banky, kvůli strachu z podvodného jednání či vysokých úroků. Tyto předsudky jsou přitom často úplně zbytečné. Přečtěte si proč.

Nebankovní společnosti jsou bezpečné

Možná už jste někdy o menším úvěru od nebankovní společnosti také uvažovali. Například v situaci, kdy jste nutně potřebovali zakoupit novou pračku či vám prostě jen chyběla hotovost pár dnů před výplatou. A dost možná před touto variantou nakonec vyhrál váš strach, aby se nejednalo o podvod, a vy svého výběru následně nelitovali.

Máme pro vás skvělou zprávu! Od konce roku 2016 platí nový zákon o spotřebitelských úvěrech a všechny společnosti, které je nabízejí, musí mít povolení od České národní banky. Tím byla definitivně ukončena činnost podvodných lichvářů. V případě nejistoty je navíc velmi snadné najít si na internetu recenze od ostatních lidí, kteří již danou službu využili.

Peníze můžete použít na cokoliv a ihned

Nebankovní úvěry jsou zprostředkovávány především prostřednictvím internetu, případně pomocí mobilního telefonu. Jsou vhodné pro všechny, kteří neradi chodí někam osobně, nebo jen nemají dostatek volného času v době, kdy mají banky otevřeno.

Jejich sjednání je opravdu bleskové, nezabere vám více než 15 minut. Navíc jsou na našem trhu nebankovní půjčky bez registru. Při sjednávání smlouvy tedy nebude daná společnost zjišťovat, zda splácíte ještě nějaké jiné závazky. Stále si zachováváte své soukromí a jistou anonymitu. Bonusem pro vás pak je také to, že peníze můžete získat opravdu na cokoliv. Nikdo se nebude ptát, k jakému účelu chcete tyto prostředky použít.

Úvěr rychle splatíte

Nebankovní úvěry jsou obvykle poskytovány na krátkou dobu. Ve většině případů maximálně na rok, spíše ale počítejte s ještě mnohem kratším časem. Některé jsou dokonce jen na týden, a to tzv. úvěry do výplaty. Jejich výše je tedy značně limitovaná. Velmi často se jedná o nabídky v hodnotě 5 000 Kč, některé společnosti vám však půjčí i daleko zajímavější částky.

Nabídku úvěrů pečlivě prostudujte

V případě, že se rozhodnete využít tento typ půjčky, velmi rychle zjistíte, že nabídka na trhu je opravdu bohatá. Podle čeho tedy vybírat? Určitě nešlápnete vedle, pokud využijete některý z internetových srovnávačů nebankovních půjček. Práce s nimi je velmi jednoduchá a jsou zdarma. Stačí zadat pouze informace o tom, jakou částku potřebujete a kolik si přejete splácet. Během pár sekund se dozvíte o nejzajímavějších možnostech a o probíhajících akcích, které aktuálně můžete využít.

Pamatujte však, že tyto údaje jsou vždy pouze orientační. Zvolte si tedy společnost, která vás svou základní nabídkou nejvíce zaujala a pečlivě si pročtěte všechny další informace, které by měly být volně k dispozici na jejich webových stránkách. Pokud něčemu nerozumíte, raději se obraťte na klientský servis před uzavřením smlouvy.

Větší riziko, že nezvládnete splácet

Díky benevolentním podmínkám při získání nebankovního úvěru je samozřejmě možné zařídit tento úvěr i v případě, že nemáte zaměstnání. Stejně tak jsou stále nabízeny finance bez nahlédnutí do bankovních registrů. To však neznamená, že byste si měli bezhlavě půjčit a nad splácením dopředu nepřemýšlet. Naopak! Dobře si sami zodpovězte, jakou částku a v jakých splátkách bez problému zvládnete. Pokud znáte své možnosti, nemusíte se úvěru bát.

Zadavatel

-