Jak elegantně a profesionálně na firemní prezentaci

Firemní školení a prezentace mohou probíhat různě a na různých místech. Ve velkých firmách jsou k tomu přímo určené školicí místnosti s kvalitními pevně zabudovanými prezentačními pomůckami.

Druhou možností je uspořádat školení v rekreačním zařízení, oblíbené kavárně či kdekoliv jinde. Pak je lepší mít pomůcky přenosné – notebook, dataprojektor, flipchart. K promítání většinou nechybí také promítací plátno se speciální úpravou pro lepší obraz.

Jak vybrat vhodný projektor

Projektor je nezbytnou součástí každé školicí místnosti, kde bývá umístěn napevno ke stropu. V tomto případě můžeme vybírat přístroj podle projekční vzdálenosti. Máme na výběr modely k projekci na vzdálenost několika metrů nebo s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Pak je důležité, aby rozlišení projektoru bylo stejné jako rozlišení připojeného PC, notebooku nebo DVD přehrávače, jen tak dosáhneme nejlepšího obrazu.

Jakou tabuli do školicí místnosti

Do stálé školicí (konferenční) místnosti je vhodné umístit také bílou tabuli, na kterou lektor zapisuje poznámky k výkladu. Tabule vypadají podobně, většinou jsou bílé v hliníkovém rámu. Některé jsou magnetické, kromě psaní se na ně dají připevnit pomocí magnetů připravené materiály (obrázky, hesla apod.). Na bílé nemagnetické tabule se jenom píše speciálními fixy.

Nástěnka pro důležité vzkazy nebo pro radost

Nejen do školicích místností, ale i do jiných kanceláří nebo na chodby se hodí nástěnky. Při školeních uvítají účastníci, když budou mít nejdůležitější informace stále na očích. V kanceláři je důležité mít na viditelném místě úkoly, termíny, taky nějaký vtip nebo citát pro radost. Nástěnky můžeme vybírat podle svého vkusu. Na výběr jsou klasické korkové, filcové, magnetické, samolepicí, nebo kombinované v různých rozměrech s různými pomůckami k upevnění obrázků a textů (špendlíky, magnety apod.).

Výběr prezentačních pomůcek je velmi široký – každý si jistě vybere podle svých potřeb, finančních možností, velikostí, barev a dalších parametrů.

Zadavatel

-